Lansare la apa Edith (2020)

Creat de bobinuta, Mai 18, 2020, 02:22:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

bobinuta

"Edith" este un velier Gib'Sea 334 cu lungimea de 32 ft. (9.75m) si deplasament de 4.35 tone, proprietarul acestuia fiind Adrian Pădineanu (Constanța). Yachtul se gaseste in marina Tomis si recent a fost relansat la apa, pentru inceperea unui nou sezon de aventuri pe mare.

Aveti mai jos un clip cu recenta lansare la apa (click ptr vizualizare pe YouTube) si cateva poze.


Clip1 - lansare Edith la apa (2020):


Clip2 (acest clip l-am editat sub forma de felicitare de Pasti 2020):


Poze:








Pentru detalii , puteti contacta Black Sea Naturist Sailing / Adrian Pădineanu la tel. 0722-666640 .

Rog moderatorii sa  nu considere reclama ceea ce am postat, dar consider natural sa ii afisez telefonul, pentru eventualii pasionati interesati de iesiri in larg (in conditii foarte rezonabile!).
Vă garantez că e un skipper profesionist de la care veti avea multe de invatat, acesta fiind si in viata reala comandant de nava. Personal am navigat cu "Edith" (inclusiv alaturi de familie si de prieteni) si am fost incantat de senzatiile obtinute !
Cezar
Toate cele bune !
Cezar

#Canal Youtube

Vali

L-am cunoscut pe dl. Padineanu prin 2013 sau 2014, cand abia isi luase barca din poze. Tocmai facuse cursurile cu Constantin Lascu, si am stat toti 3 la o terasa in Tomis la povesti, si ne-am imprietenit.

Este un velist foarte pasionat, si un om de mare caracter. Ma bucur sa-l reintalnesc si aici, prin amabilitatea colegului Cezar (bobinuta).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau