CAZARE

Creat de Zodiac, Mai 23, 2020, 09:33:44 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Zodiac

Pentru braileni si galateni !!! Unde gasesc cazare in Braila/Galati cu spatiu pentru barca , peridoc si cu 2 catei ? Multumesc anticipat !!!

bradutzu

pe malul Dunarii!
Gasesti la noi o camera de hotel portabila in care sa stai cu prietenii si cu cateii:
https://www.pescardesomn.ro/p/cort-anaconda-canteeny/
Sa auzim numai de bine!

Zodiac

Multumesc ! Voiam ceva cu paza , daca plec mai multe ore cu barca pe Dunare . Corturi de pescuit am vreo 4 .
Incredibil , am postat asta si pe FB si exista doar un hotel in Braila si unul in Galati pentru ''barcagii'' !

kama3

Ce vrei tu e cam greu dr nu imposibil.
In Galati de exemplu este hotelul Vega ***, la faleza Dunarii(50m de Dunare).
In dreptul lui, pe malul Dunarii au ponton, pentru vaporasul lor. Si pontonul are paza, din cate stiu permanenta.
In schimb nu ai rampa chiar in apropiere. Rampele cele mai apropiate sunt in celalalt capat al falezei. Una la bac, care apartine de bac si platesti la ei lansarea,vreo 30 40 de lei, una putin mai la deal, la liber, dar ceva mai abrupta.
Poti incerca un telefon la hotelul Vega, le explici situatia si nu cred ca ar avea vreo problema sa lasi barca la pontonul lor , iar peridocul in parcarea hotelului. Dar insista, ca s-ar putea sa nu inteleaga din prima.

Zodiac

Merci ! Stiu ca e greu de gasit , deh...multe cerinte  ;D , nu e prima data cand caut , din acest motiv am postat pe forum . Stiu si rampa de la bac , nu mai stiu daca de la Vega se merge direct la bac pe faleza sau trebuie sa urci in centru si sa faci stanga la centrul comercial . Asta e ?
https://www.booking.com/hotel/ro/faleza-by-vega.ro.html?aid=356980;label=gog235jc-1DCAYYrwIowAFCBmdhbGF0aUggWANowAGIAQGYASC4ARfIAQzYAQPoAQH4AQKIAgGoAgO4Ap-pqfYFwAIB;sid=640cf210592dc10be7346972696ea2c1;dest_id=2734;dest_type=region;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=2;hpos=2;nflt=sth;no_rooms=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1590318486;srpvid=d8524e4b4db10051;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Nu e obligatoriu sa fie in orase poate fi si pe langa...vreo pensiune sau ceva gen casute cu loc mare de parcare si pazit !

Zodiac

Cred ca pe moment am rezolvat la Braila ! Au fost acceptati cateii o data de proba  ;D !!!

kama3

Asta e hotelul Faleza. Apartine tot grupului Vega. Hotelul Vega e mai in aval, la vreo 500 de metri. In zona asta faleza e mai inalta, la Vega e aproape la nivelul Dunarii.
Ca sa ajungi la bac, tii faleza inapoi, iar dupa curba srransa din capat e intersectia cu drumul care coboara la bac, numai ca nu poti face stanga acolo ca e dunga continua. Mai mergi 100 de metri inainte si ai un sens giratoriu unde poti intoarce si cobori la bac.
Ca sa-ti dai seama de amplasare, in fata albastru e Vega, iar poza e facuta de la hotelul Faleza.

Zodiac


klausu25

Salut,

Incearca si aici:

http://www.raaybraila.ro/pag/contact.htm

Au parcare generoasa, din cate stiu pazita 24h, rampa lansare proprie, ponton.
Nu stiu, la capitolul cazare, cum stau...

Zodiac

Multumesc @klausu ! Nu au hotel doar piscina si restaurant , parcare si rampa ! Pana acum vreo 30 de ani am trait in Braila !

klausu25

Ma gandesc ca, daca locatia (Raay) iti satisface cerintele de securitate, te poti caza la Belvedere.

Zodiac

E o idee buna pentru altii !!! La Belvedere...citez ''Animalele de companie nu sunt acceptate.''
Eu am gasit intelegere , doar pentru o ''proba''(au si ei 3 catei liberi) la Nemo , care are hotel , restaurant , terasa , parcare pazita , ponton de legat barca si rampa...desi e una destul de abrupta !
Preturile nu sunt prietenoase dar deh...multe pretentii din partea mea !
Merci !!!

grig67

din cite stiu la trecere bac galati este un restaurant popasul de la dunare are si cazare si loc de parcare interior si exterior si rampele de lansare la apa sunt la 50 metri stanga dreapta fata de popas mai aproape de apasi ranpa nu gasesti decat direct pe hotel plutitor