Va salut!

Creat de Florin33, Decembrie 19, 2019, 08:41:18 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Florin33

  Salut,

Sunt Florin , din Focsani. Orasul cu cele mai multe barci! Daca i-mi mai iau eu 1 cred ca or sa fie 2 ;D

Urmaresc de ceva timp  subiectele , insa e prima data cand scriu.

Barcuta mea este un  ILVER, cu motor Johnson 85HP  V4.Am cumparato de cateva luni, nefunctionala, dar cu ajutorul si indicatiile lui ionitzady am facut o racheta.Momentan am iesit doar pe barajul de la Ciuslea Siret.Momentan sunt foarte multumit de ea, as vrea doar sa ii schimb culoarea.

Sunt  inmatriculate atat barca cat si motorul pe Italia.Am intrebat la Capitania Braila  daca pot naviga cu ea asa si mi-au raspuns ca atat timp cat este inmatriculata intr-un stat membru UE, pot circula oriunde cu respectarea celorlalte  prevederi legale  specifice fiecarui stat in parte.
Mai sunt si altii ca mine pe aici?

Sa ne vedem cu bine la Dunare in primavara!!

   

kama3

Salutare!
Frumoasa copaia, da e musai sa vada Dunarea. Sa te plimbi pe lac cu asa ceva e ca si cum ai pescui in cada.
Si nu e musai sa fie inmatriculata intr-o tara membra UE. Poate fi inmatriculata oriunde.

Florin33

Abia ce am luat permisul, si anul asta nu a mai fost vreme  de iesit  pe Dunare.Dar cum o trece iarna , ma mut la Galati 8)

bbl81

sa te pluteasca mult si sanatos, fara evenimente!
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

iulian_cioclin

Salut! Hai pe Sascut. Aici sunt mai multe barci  :)

Florin33

Salut,

Cu siguranta voi ajunge la Sascut. Este destul de aproape de Focsani. Este vreun  loc bun pentru lansare pe acolo?

dany

Loc de bagat barca la apa este in coada lacului ,la Orbeni.De pe E 85  faci dreapta pe langa un siloz de cereale [mergand spre bacau]...dar e o problema !!!...Nu prea mai ai loc de onesteni !!! ;D ;D ;D

iulian_cioclin

Ai sosea aproape pana pe balta. Loc de lansare super ok, dai barca la apa si cu autoturismul. Nu-l asculta pe colegul Dany, vorbeste cu invidie...  ;D

dany

Glumesc si eu ....Am fost azi la stiucareala si ''canci''.....De suparare, si de invidie !!!! >:(