prelungire protap

Creat de dany, Octombrie 12, 2020, 08:02:49 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dany

Am facut o prelungire la protapul peridocului in caz de nevoie.Ieri s-a intamplat asta....Apa crescuta a prelungit zona cu apa mica si ajutorul a venit de la el.Lungime de 1,8 m.Bratul lateral vine prins de dupa cupla peridocului [am gasit acolo o gaura potrivita ;)]

costin

Si eu Dany, direct la sursa de unde am cumparat peridocul. Sistemul l-am vazut pe youtube la niste australieni destepti. A fost un pic mai greu cu romanii...dar in final a iesit bine.

dany

Buna treaba!! ..Sambata daca nu-l aveam la mine o imbulinam....Scazuse lacul sub cota normala si noroiul de pe mal mi-ar fi facut probleme.

Catalin

Super treaba....chiar e o chestie usor de facut si poate sta prins nonstop de peridoc,,,astfel incat sa nu ai nesansa sa ai prelungitor dar sa nu-l ai la tine.

dany

O buna idee! Eu de regula tractez barca cu un Ducato si are loc berechet,dar la repezeala poate-l uit,....si-atunci belea!Avem in zona rampe neamenajate cum trebuie si cand ne mai lovim si de diferente de nivel al apei de la o ora la alta atunci sa te tii...