Plata forum 2021

Creat de Vali, Ianuarie 07, 2021, 05:50:26 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

kama3

+50 si de la mine.
Toate cele bune!

costin

Buna seara tuturor si La Multi Ani cu sanatate ! Am reusit si eu sa contribui ! :)

charlie

Citat din: Vali din Ianuarie 07, 2021, 05:50:26 PM
Salutare tuturor. Am platit azi hostingul pentru tot anul 2021, in suma de 1071 lei.

Cine doreste sa contribuie la aceasta cheltuiala, cum am facut si acum 2 ani, poate depune cat il lasa inima, in urmatorul cont ING Bank:

RO68 INGB 0000 9999 1107 0879

Cand (si daca) ne apropiem de suma necesara, am sa anunt aici pe forum. Eu contribui cu 100 lei, deci daca ajungem la 971 lei, anunt si ne oprim. Daca nu ajungem, asta e, ramane in carca mea diferenta.

....

+100

Ti-ai schimbat contul, era cat pe ce sa trimit in cel vechi :)

Vali

Băieți, deși n-am verificat încă, se pare că s-a depășit suma intenționată. Intru mediat pe homebank și vă spun exact ce și cum.

@Charlie: după ce am platit pentru anul trecut, contul și cardul stăteau nefolosite, și plăteam degeaba comisioane, așa că l-am închis. Mai ales că eu nu mai am nici un card, la nici o bancă (excepție făcând cardul de la firmă, dar ăla e altceva).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

Am verificat, sunt 1059 lei, și cred că mai sunt una sau 2 tranzacții de actualizat. Deci cred că putem să ne oprim cu strânsul de bani pentru hosting. Să văd ce fac cu ce depășește, cred că îi păstrez pentru hostingul pe anul viitor (deși banca va hali comisioane).

Am vrut de acum 2 ani să plătesc anticipat pe 2 ani, dar Gupi nu vrea, cică să trăim noi până atunci :). Dacă aveți inițiative cu banii, vreți să mai strângem etc, îmi opresc ce am plătit (minus contribuția mea), și vă dau cardul, fiindcă eu am multe altele pe cap.

Mulțumesc tuturor pentru ajutor, uite că în 24 de ore am depășit ce ne-am propus. Sper să fiu mai implicat anul ăsta pe forum, deși la mine implicarea înseamnă întâi oul, apoi cotcodacul, adică să vin cu lucruri concrete, bărci noi, experimente, cercetări etc. Ne auzim cu bine, și mai povestiți dacă mai aveți idei vizavi de banii care rămân.

Eu azi și mâine am de lucru la o barcă mare, așa că voi intra din nou abia deseară (chiar acum sunt pe picior de plecare la treabă). Așa că până atunci vă doresc un weekend mai bun ca al meu :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

acig

,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Florio

Citat din: Vali din Ianuarie 07, 2021, 05:50:26 PM
Salutare tuturor. Am platit azi hostingul pentru tot anul 2021, in suma de 1071 lei.

Cine doreste sa contribuie la aceasta cheltuiala, cum am facut si acum 2 ani, poate depune cat il lasa inima, in urmatorul cont ING Bank:

RO68 INGB 0000 9999 1107 0879

Cand (si daca) ne apropiem de suma necesara, am sa anunt aici pe forum. Eu contribui cu 100 lei, deci daca ajungem la 971 lei, anunt si ne oprim. Daca nu ajungem, asta e, ramane in carca mea diferenta.

Rugamintea e sa-mi confirmati daca faceti vreo depunere, pe forum, pe privat, unde doriti. Asta ca sa avem o evidenta si sa stim sigur ca tranzactia s-a validat.

Atasez in pdf dovada platii facturii de hosting. Ne auzim cu bine :).

Bună Vali, am trimis și eu 100 lei. Puțin întârziat, fiindcă abia acum văzui topicul  :)
Dacă e în plus, rămâne pentru la anul  :)

solpet

Citat din: Vali din Ianuarie 09, 2021, 06:35:48 AM

Mulțumesc tuturor pentru ajutor, uite că în 24 de ore am depășit ce ne-am propus. Sper să fiu mai implicat anul ăsta pe forum, deși la mine implicarea înseamnă întâi oul, apoi cotcodacul, adică să vin cu lucruri concrete, bărci noi, experimente, cercetări etc. Ne auzim cu bine, și mai povestiți dacă mai aveți idei vizavi de banii care rămân.
Salutare Vali,
cu intarziere dar am contribuit si eu cu o suma modesta.
Daca ar fi in exces fata de cheltuielile curente, foloseste-o la anul sau utilizeaza cum crezi tu ca este mai bine.

Vali

Ce-i în plus îi dau cu japca lui Gupi pentru anul viitor, mai bine halește el decât banca :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Zodiac

Eu sper ca si ceilalti colegi care vor sa contribuie , sa o faca in continuare .
Stiu ca a fost un an greu pentru toata lumea , inclusiv pentru mine dar la 2 ani o contributie cat 1 - 2 pachete de tigari nu cred ca baga in faliment pe nimeni .
Eu propun sa se stranga suma pentru 2 ani si atunci Vali sa anunte STOP !

Dell_ser

La multi ani! Normal ca la dat bani sunt ultimul ... Acum am vazut si eu postare (ma trezesc mai greu), Asa ca am procedat in consecinta. Plata efectuata de pe un Revolut al unei necunoscute Antoaneta... 100 marafeti.

stefand600

Stefan D

klausu25

Salut, acum am vazut topicul, am trimis si eu.

Multumesc si, s-auzim de bine!

Sam


ionut.constantin89

Am contribuit si eu. Consider toti membrii acestui forum pe care am ajuns sa'i cunosc barcagii pasionati de la care poti afla informatii de calitate.
Multumim frumos, Vali.

Citat din: Vali din Ianuarie 07, 2021, 05:50:26 PM
Salutare tuturor. Am platit azi hostingul pentru tot anul 2021, in suma de 1071 lei.

Cine doreste sa contribuie la aceasta cheltuiala, cum am facut si acum 2 ani, poate depune cat il lasa inima, in urmatorul cont ING Bank:

RO68 INGB 0000 9999 1107 0879

Cand (si daca) ne apropiem de suma necesara, am sa anunt aici pe forum. Eu contribui cu 100 lei, deci daca ajungem la 971 lei, anunt si ne oprim. Daca nu ajungem, asta e, ramane in carca mea diferenta.

Rugamintea e sa-mi confirmati daca faceti vreo depunere, pe forum, pe privat, unde doriti. Asta ca sa avem o evidenta si sa stim sigur ca tranzactia s-a validat.

Atasez in pdf dovada platii facturii de hosting. Ne auzim cu bine :).