Plata forum 2021

Creat de Vali, Ianuarie 07, 2021, 05:50:26 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

momaul


yakari

Eu acum am intrat/citit. mai este nevoie de contributie?
Spor domnilor

radasous

When people have trouble communicating, the least they can do is to shut up.
-- Tom Lehrer

Vali

Citat din: yakari din Februarie 02, 2021, 10:53:55 PM
Eu acum am intrat/citit. mai este nevoie de contributie?
Spor domnilor

Conform soldului de azi, ar mai trebui aprox. 100 lei ca sa platim si pe anul 2022.
Am vorbit cu Gupi, si a emis o proforma pentru 2022, in valoare de 1011 lei.
Daca nu se mai contribuie, am sa platesc eu diferenta si scapam de grija si pentru 2022.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

mdascalu

Calm Dumnu' Vali inca nu s-au luat salariile pe februarie, lumea mai are de recuperat dupa decembrie  :) . Mai contribuim cu totii, banuiesc eu, da' in cazul meu dupa 15 feb.
Seara frumoasa!
mdascalu

Vali

@mdascalu: in primul rand "domnu" si "Vali" nu incap in aceeasi propozitie :).
In al 2-lea rand, nu e nici o graba, adica nu am spus-o ca sa presez pe cineva, ci doar am aratat care-i treaba, dupa cum m-a intrebat colegul yakari,
In al 3-lea rand, tu deja ai dat, mai lasa si pe altii ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

mdascalu

Buna seara,
Dragul meu Domn Vali, simplul fapt ca experienta trebuie apreciata, anii prin balta trebuie contorizati si respectati, nu reprezinta un motiv sa nu-ti abrogi aceste drepturi, in opina mea.
Eu personal, am sa te respect tot timpul, pentru cunostinte si MAI ALES PENTRU NEVOIA DE CUNOASTERE, pe care am vazut-o si pe alt forum.
Una e sa rezolvam o problema de azi si alta e sa rezolvam O PROBELMA DE POIMAINE, CA SA STAM LINISTITI pe forum azi.
Cu deosebita stima si consideratie,
lector univ. dr.
mdascalu
P.S. semnez doar o singura data asa, de aici in colo' sunt doar mdascalu, un impatimit al deltei si iubitor de pescuit crap.

pete

balanta e de 50 ron de acoperit. plecat 50 acum 5 min

Vali

Citat din: mdascalu din Februarie 03, 2021, 08:21:51 PM
Buna seara,
Dragul meu Domn Vali, simplul fapt ca experienta trebuie apreciata, anii prin balta trebuie contorizati si respectati, nu reprezinta un motiv sa nu-ti abrogi aceste drepturi, in opina mea.
Eu personal, am sa te respect tot timpul, pentru cunostinte si MAI ALES PENTRU NEVOIA DE CUNOASTERE, pe care am vazut-o si pe alt forum.
Una e sa rezolvam o problema de azi si alta e sa rezolvam O PROBELMA DE POIMAINE, CA SA STAM LINISTITI pe forum azi.
Cu deosebita stima si consideratie,
lector univ. dr.
mdascalu
P.S. semnez doar o singura data asa, de aici in colo' sunt doar mdascalu, un impatimit al deltei si iubitor de pescuit crap.

Eu nu ma simt in pielea mea cand mi se vorbeste cu "domnu" :). Din cauza asta incerc sa fiu familiar cu lumea, sa se simta "acasa" pe capcompas. Deci scuze daca am fost cumva prea familiar in exprimare, cine ma cunoaste stie ca nu ma formalizez.

Despre forum, inca o data nu e graba, dar dupa ce platim pe 2022 am sa inchid contul, ca sa stau linistit. Nu-mi trebuie o grija in plus, prefer sa ma ocup de ce-mi place - hidrodinamica si constructia de barci.

Asa ca te salut si eu cu respect, se vede ca esti un domn, dar cel putin pe forum am sa raman la fel de familiar :). Ciao, Vali, Galati.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

mdascalu

@ Vali - nu este cazul de scuze, sub nici un fel de forma.
Multumesc frumos.

pete

propun ca pana prin 2050 cand ne vor putrezi barcile, nea Gupi sa ne anunte cu o luna inainte sa decartam in fiecare an . asta daca vrea si poate. ca noi astia, matelotii , plini de licori bahice da tat felu, nu prea avem tinere de minte. ar fi super ok zic si eu

Dell_ser

Am sarit si eu cu 50 de bistari.

mdascalu

Buna seara,
Am mai completat si eu asa cum am promis.