Cumpăr gelcoat alb

Creat de Alinutz1980, Ianuarie 21, 2021, 06:50:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alinutz1980

Cumpăr gelcoat alb 5litri întăritor și stiren parafina
Colorant pt gelcoat albastru
Acetona 3litri
Si as mai vrea praful acela care se pune în gelcoat pentru a face chit

Vali

Salut, am vazut mesajul tau privat abia azi.

Eu nu comercializez materiale compozite, dar poti cumpara gelcoat alb de la Polydis, exact la bidon de 5 litri. Gasesti si stiren parafina, dar cred ca in cantitate mai mare - 0,5 - 1 kg, trebuie sa intrebi care-i cantitatea minima. Eu am un bidon de litru de cativa ani, in conditiile in care lucrez "profi".

Acetona nu stiu daca gasesti la Polydis, stiu ca sunt firme care vand, dar la bidoane de minim 20 litri. Mai e varianta de la Eugen din Tulcea, care da si la litru, daca vrei, iti dau pe privat numarul lui.

Aerosil nu prea gasesti la cantitati mici, decat sac de 10 kg. Ar trebui incercat pe net la cei care vand materiale la cantitati mici, sau poate aduce Eugen din Tulcea.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

pete

gasesti tot la polidis. stiren la litru. gelcoat la 5 kg. gata colorat . acetona la 5 litri. eu am luat de la ei anul trecut . colorant albastru doar la litru . daca iei acetona de la ei faci comanda la inceputul saptamanii ca sa nu tina peste weekend distribuitorul bidonul . realizezi ca e foarte inflamabila substanta. daca vrei albastru iti pot da eu ca am . cu 100g te faci ca avataru`  8) ;D ;D


Alinutz1980

Va mulțumesc pentru informații.
Cam cât aerosol am. Nevoie pentru sa zic 200 grame de produs finit?
Am mai văzut pe net o pasta https://www.epixmarine.ro/pasta-epoxi-bicomponenta-reparatii-navale-industriale, af fi buna în locul chitului din gelcoat?

Alinutz1980

Citat din: pete din Ianuarie 21, 2021, 11:41:29 PM
gasesti tot la polidis. stiren la litru. gelcoat la 5 kg. gata colorat . acetona la 5 litri. eu am luat de la ei anul trecut . colorant albastru doar la litru . daca iei acetona de la ei faci comanda la inceputul saptamanii ca sa nu tina peste weekend distribuitorul bidonul . realizezi ca e foarte inflamabila substanta. daca vrei albastru iti pot da eu ca am . cu 100g te faci ca avataru`  8) ;D ;D

Ai pm

pete


Alinutz1980

Mulțumesc @pete
Aștept timpul cald sa ma pun pe treaba.
Cine îmi recomanda un chit pentru gelcoat?