Sfaturi achizitionare barca

Creat de Jonell, Iunie 08, 2021, 02:04:44 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Jonell

Va salut barcaholicii sunt nou venit in grupul vostru și mă bucur

În vară trecută după 2 escapade cu barca Zodiac 330 si motor 8cp yamaha la un pescuit pe mare unde am fost invitat, am rămas foarte surprins si am decis sa-mi cumpar o barca pneumatica de 360-400 stk aqua storm balon 51cm si un motor 4t evinrude 15cp pt un pescuit sportiv 2 pers Delta Dunari și mare .vreau ceva sfaturi ce parere aveti cunascatorii de motoare si barcii pneumatice ce parere aveti ? Vreau să cumpăr o barcă bună. Am câștigat bani pe noul cazinou online, pe care l-am găsit pe această pagină. Deci, sper pentru sfaturile dumneavoastră.
Cineva mă poate ajuta cu un sfat ?
Vlad

diles

mai bine ia unul de 20,e la fel de greu dar ai ceva vana in plus.

ionutz_gr

Daca e sa alegi o barca de buget, mergi pe Kolibri. Eu am avut si Kolibri si Storm(chiar modelul STK Evolution). La Storm, lipiturile accesoriilor erau slabute, la baloane nu am observat ceva in neregula.

ionutz_gr

Mi-am amintit ca mi-am luat si o oarecare teapa de la vanzator(Romeo). Comandasem barca care are la prova acea piesa pentru ancorare. Mi-a venit fara, iar vanzatorul s-a facut ca ploua. Am luat barca asa cum era, deoarece aveam nevoie de barca urgent(cel putin asa credeam la momentul respectiv). Nu tu scuze sau un discount sa merite deranjul, nimic.

nepotu

Romeo nu se mai ocupa de comercializarea Kolibri. Kolibri au acum "reprezentat" in Romania in Suceava (gasesti pagina lor pe Google, primul rezultat daca e sa cauti termenul "Kolibri"). Eu am luat de la ei un KM-330-DL (versiunea light) si nu am intampinat probleme (am primit raspuns la toate intrebarile, iar livrarea a fost conform discutiei).

ionutz_gr


nepotu

Corect! In viteza l-am confundat cu Serghei ...  ;)