Agrement ad-hoc. Intalniri la o tura in natura :)

Creat de Florio, Aprilie 26, 2011, 11:32:04 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

menestras


menestras

Bai uamenilor. Hadeti sa-l numim pe Lengendaru'  in functia de BO (Bucatar Oficial) al evenimentului, si sa ne organizam o cambuza la care sa participam evident toti, si care sa asigure macar masa de pranz si de seara.

Legendare, te bagi?

x_petrolist

io nu ma bag ca mi-a luat cuseta .... si nu am incredere in indivizi de genul acesta : - )

menestras

Afla ca pe mine nu ma deranjeaza ca ti-a luat cuseta. Ciorba sa faca.

Florio

Voi bateti subiectul de pomana, fiindca natura isi urmeaza cursul ei firesc:  dupa cum l-am vazut pe Legendar, nu-l poate tine nimeni departe de bucatarie si preparate :)
   SI daca e sa ma iau dupa trupul lui de baiadera, sigur gateste bine si mananca la fel :) :) !! 
EU m-as lasa fara emotii la cheremul fanteziilor lui culinare .

menestras

Si eu neica, mai ales de cand l-am vazut facand ciuperci la gratar cu parmezan si stafide. E nebun de-a binelea, va zic eu, un barbar si un descreierat care face tot felul de acrobatii culinare de zici ca ce-ai mancat pana acuma a fost doar mamaliga nesarata(fara branza si ceapa) si ciorba de cartofi dietetica.

Vali

Am auzit si eu ce puternic e Legendaru' la haleala  :D, da' din pacate eu nu l-am vazut pe aici prin cuibar  :o. Poate puteti sa-l chemati si pe el pe aici, ca eu nu ma duc in celalalt cuibar, ca mi-e frica de "doctoru in menegement"  8).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

drosofila72

Hai baeti ca ajut si eu cu un gratar de proportii mari si niste peste sa punem pe el. ;D
Romanii au talent.Nalivaaai !!!!!!!!

HOME MADE

ura!
se rezolva! avem ceaun de 6 galeti,iese un bors de peste....!disc mare de fonta luat de la S.M.T. Cuca Macaii,pirostrii home made,la nevoie folosite si la cei grabiti cu insuratoarea.
mai trebuie un sac de fasole,1/2 sac ceapa(d'aia care-i place lui skypper:) ),una pulpa spate porc de belize.cu mirodeniile si alte chestiuni combustibile si explozive in stomac,rezolva legendarul.tin sa va anunt ca a dat examenul de sef de cambuza si l-a luat cu brio + felicitari de la gospodine consacrate.daca nu o sa va placa meniul,lasati suturile si ghionturile pentru la sfirsitul taberei,nu de alta da' sa nu ne puna ceva in ciorba,....si sa speram sa nu avem suferinte stomacale dupa!:)

tot inainte!

hoinar

Eu cu zaad, Diana shindo71 vom fi in duminica in jur de 09:30 la Snagov ....daca mai doreste cineva este tare binevenit :)
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

stavride

Citat din: hoinar din Mai 20, 2011, 03:39:55 PM
Eu cu zaad, Diana shindo71 vom fi in duminica in jur de 09:30 la Snagov ....daca mai doreste cineva este tare binevenit :)

Si eu as vrea dar am copilul (3 ani) cu mine si parca un Herastrau pare mai primitor pentru prima iesire. Asadar noi o sa iesim in Herastrau in prima parte a zilei.
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

hoinar

Incepand de cu maine seara -tarziu- pe mine cu familia pe zaad cu familia si pe Diana ne gasiti in camping S din Navodari :) oricine altcineva este binevenit.
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

bogdanbuciu

pe mine cu jumatatea feminina a familiei unui prieten ma gasiti pe Olt, merg sa-mi dau drumu in Dunare.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Florio

Iar pe mine, cu voia lui Dumnezeu si ajutorul fabricantului de campioni de mai sus, ma gasiti pe Dunare in jos, pe un mal frumos, calare pe propria barcuta, cu vela in vant.
Asta daca reusesc sa termin toate pregatirile.
Iar daca nu reusesc,..... tot acolo ma veti gasi :)

Captan

Azi sper sa termin cu pregatirile barcii ptr dat la apa, dar a-si aveat nevoie de ceva ajutor ptr coborat pe plan inclinat, lestare geamandura,etc. Gasesc cativa barcaholici sa ma ajute? EU DAU BEREA! Multumesc.