Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Sam

La multi ani tuturor colegilor, la cat mai multe decade impreuna!
Multumim Vali, pentru ca ai creat aceasta posibilitate de a invata unii de la altii si pentru ca ai fost vigilent in a apara si mentine o atmosfera constructiva, decenta si placuta pe acest forum!
Sa ne vedem sanatosi pe ape!

kama3

La cat mai multi ani impreuna!
Multumim Vali pentru tot ce ai reusit sa faci pentru comunitatea barcagiilor.
Un forum la fel de proaspat ca la inceput, populat cu oameni unul si unul.
Ape linistite tuturor!

Danv

La multi ani tuturor membrilor si ape line!

DusCuBarca

Salutare și bine v-am găsit!

Citind un comentariu de mai sus, in primul rand: La mulți ani! Pentru cei zece ani de activitate a inițiatorului forumului și a celor ce au contribuit la creșterea lui!

Adrian, e numele meu și am luat-o pe calea pescuitului la feeder,  îndrumat de un drag prieten, in urma cu un an de zile, nemai pescuind până atunci!

După pescuitul pe bălțile comerciale, am descoperit Dunărea și Delta ei. De asemenea și pescuitul in Marea Neagra îmi face cu ochiul!

Împins de faptul că sunt puține locuri de pescuit, la care sa ai acces facil de pe mal, am luat decizia sa fac școala de navigație și sunt astfel proaspăt absolvent de examen de "barcagiu"!

Am cumpărat o mică "copaie" de aluminiu de 3,7 m și totuși privirile îmi sunt îndreptate spre o barca ce ar putea să mă scoată și în Marea Neagra. Tot cautand o barca am descoperind acest forum și cele doua video pe YouTube cu o barca tip ANTONOV 5.1 m produsa de Vali, pe care îl și salut inca o data și al cărui client doresc sa devin!

pete

bun venit in comunitate! toti am plecat de la cate o copaie  nu iti fa griji. cat despre cea la care te-ai orientat cel mai bine ar fi sa vb cu Vali direct. Succes

Vali

Salut Adrian si bun venit pe forum. Scuze de intarzierea acestei postari, dar acum (primavara) e perioada mea de foc, toata lumea vrea cate ceva, si sa fie gata totul ieri daca se poate :D.

Cred ca ai facut o alegere buna aderand la aceasta comunitate, din cauza ca aici invatam permanent unii de la ceilalti, fara sa fie cineva buricul pamantului, cum se intampla in alte parti. Eu cand intru pe forum, e ca si cum merg la scoala si la servici in acelasi timp :).

Iar despre barca, povestim oricand doresti, e placerea mea sa lucrez pentru oamenii care-mi apreciaza munca. Singura problema e ca va dura, din cauza ca lucrez singur si cererea e mare. Sa ajungem noi acolo, si pana atunci cel mai bine te informezi pe forum despre tot ce e de interes, constatand totodata si calitatea comunitatii. Ne auzim sau citim deci oricand doresti.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

DusCuBarca

Multumesc pentru primirea calda! O sa iau forumul la "rasfoit" ca am vazut multe postari foarte interesante!  Dar mai ales caut info despre AN 5,1 si saptamana viitoare o sa incerc sa te contactez, Vali!

ionutz_gr

Salut,
Acum mi-am dat seama ca am postat primul mesaj, fara sa ma prezint.
Sunt Ionut, de profesie inginer, din Bacau, pasionat de pescuit si barci(fara a avea prea multa experienta pe apa).
Am inceput sa citesc acest forum de foarte mult timp, fara a avea cont. Se gaseste informatie foarte valoroasa aici,datorita postarilor celor cu experienta, precum Vali, ceea ce e greu de gasit pe alte forumuri pline de bascalie.
Toate cele bune!


dany

Salut si bine ai venit !Ma poti gasi in Gheraiesti,daca vrei sa mai discutam.Suntem o gasca de baieti pasionati,si de regula intalnirea e la mine...

ionutz_gr

Salut Dany,
Cu siguranta o sa vreau sa ne intalnim.
Pana prin toamna nu sunt in tara, abia astept sa ma intorc.
Tinem legatura.

alex03

Salut si bine v-am regasit. Am fost atat de emotionat cand am intrat aici incat m-am prezentat intr-un loc gresit. Dupa 9 luni si nici un "salut bq" sper ca acum sa fi nimerit sectiunea.
Sunt asadar Alex, un disperat dupa barcute! Atat de disperat incat obisnuiam sa frec ridichea oricui il vedeam dispus sa dea o idee, sfat, etc. Asa s-a intamplat cu saracul Florio (multumesc pentru sfaturi), pe care l-am bombardat cu intrebari care de care mai "interesante".
Nu la fel s-a intamplat cu Bogdan (Dbr) pe care l-am ciuruit efectiv. Ei si acum ajungem unde voiam de fapt sa ajung, sa va mai prezint pe cineva. In poza atasata este frumoasa "Joy Division", un Kievit 820, barcuta care m-a gasit prin Bogdan! Acum, gata, m-am implinit!
Bogdane, sa ne traiesti si sa mai bucuri si pe altii! (btw - mi-am luat pahare noi la barca!)
Cu voi, ceilalti, sper sa ma vad pe apa, prin marina, la vreo iesire sau doar o barfa!
Sanatate! URA!

Dbr

Eheee, ti-ai luat inima in dinti sa scrii! Acum ca ai putin timp la dispozitie (ca tot freci menta pe nava pe la englezoi) propun sa faci un topic cu toata povestea lui Joy Division ;). Aici pe forum nu scapi doar asa simplu cu un mesaj de bun venit.   :)

acig

Sa o folosesti sanatos ! Pune si tu mai multe poze,sa ne indragostim si noi de ea !
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Vanika

Salutare tuturor,
Intr-un final m-am hotarat sa iau si eu o barca si sa intru in club  :-)
Sper ca o sa am si timpul necesar sa ma plimb cu ea, lacul Razelm e la cateva sute de metri de mine.
Mi-a fost de ajutor acest forum in alegerea barcii (una de aluminiu) si peridocului (comandat de la Nicu), prin urmare nu pot decat sa va multumesc. Ivan.