Sport

Creat de simba_the_sailor, Iulie 17, 2024, 05:49:56 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Care format de competitie este corect in ILCA Grand Slam-ul de Vela?

Format A
1 (100%)
Format B
0 (0%)

Numărul total de membrii care au votat: 1

Votarea se închide: Septembrie 20, 2026, 04:13:25 PM

simba_the_sailor

Mă bucur să reprezint CSM Constanța și orașul din care provin. Urmează o perioadă foarte importantă pentru mine, în care focusul principal rămâne pregătirea și competițiile internaționale, desfășurate în mare parte în afara țării. Reprezint cu responsabilitate culorile CSM Constanța și îmi propun să continui parcursul început, cu obiectivul clar de a fi competitivă la cel mai înalt nivel și de a lupta pentru un rezultat cât mai bun la Jocurile Olimpice de la Los Angeles 2028.
Totodată, mulțumesc Clubului Sportul Studențesc și antrenorului Liviu Doară pentru toată susținerea din campania mea de până acum. Prima calificare olimpică am obținut-o alături de ei — un moment care a rămas scris în paginile de istorie ale yachtingului românesc.
Al doilea capitol se scrie acum.
Și se pare că mă întorc acasă, la mare. 🌊
Hai, Constanța! Hai, CSM!


https://www.facebook.com/ebrunica/posts/pfbid0pVzHc34eDdEBmSkQ7P9aGTghh1MxDVeHagh9MnJQP2U8CRvhrKC38TV7QMMcSfuzl


https://stillmed.olympics.com/media/Documents/Olympic-Games/LA28/SAL-LA28-Qualification-System.pdf
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor

#121

O ora de istorie, pregatirea din prezent si ce urmeaza pe viitor.🤗...

CSM Constanța💙🤍

https://www.facebook.com/ebrunica/posts/pfbid0MTBvXq42kCqe9JBn2q71fERQacMsJnk12TE4VKnj2MoY25Ba1JdEriKYbN23eTFJl
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor


Back in Portugal for the ocean who loves me - big wet hug

https://www.facebook.com/reel/1216013520160083
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor

https://www.facebook.com/ebrunica/posts/pfbid07tfEkPefq2qGZhUU53nezr3gasqrudSSGwxST6TYsfa3xfZVWYxfAzhumMJk9mbsl

Am încercat mereu să fiu cât se poate de transparentă cu voi, așa că o să spun lucrurile exact cum sunt în perioada asta.
În momentul de față, bugetele pentru sport nu au fost încă aprobate la nivel guvernamental, iar finanțările către federații întârzie. Este o situație temporară care afectează mai multe sporturi, nu doar cazul meu. Vreau să spun foarte clar că pregătirea mea până acum a fost posibilă datorită sprijinului primit din partea federației, a COSR, ANS și a tuturor celor care au fost alături de mine — fără acest sprijin nu aș fi ajuns în punctul în care sunt astăzi.
Perioada aceasta este însă una de tranziție, în care multe dintre costuri trebuie acoperite în avans, iar până când lucrurile se stabilizează, încerc să găsesc soluții pentru a-mi putea continua programul normal de antrenamente și competiții.
Nu este o postare de plângere. Sportul m-a învățat să caut soluții atunci când lucrurile devin complicate, iar una dintre ele este să apelez la comunitatea care mi-a fost mereu aproape, la oamenii care urmăresc, înțeleg și susțin munca din spatele orelor petrecute pe apă.
Pentru a putea continua pregătirea în luna februarie, încerc să strâng aproximativ 6000€, sumă care acoperă costurile de bază din această perioadă. Toată suma strânsă va fi investită strict în pregătire: zile pe apă, antrenamente la sală, echipament, nutriție, suplimente, transport și logistică. Sunt cu totul implicată în acest proiect și dau absolut tot ce am pentru el. Fizic, mental și financiar.
Orice contribuție ajută, iar dacă nu puteți sprijini financiar, un like sau un share poate face mesajul să ajungă mai departe.
Nu există ,,asta e situația". Există doar pași înainte și soluții găsite împreună. Iar dacă aveți idei sau alte moduri prin care credeți că m-ați putea ajuta, le ascult cu mare drag.
Vă mulțumesc tuturor celor care sunteți deja parte din drumul meu și celor care aleg să fie alături de mine în continuare.
💙💛❤️
aici linkul către strângerea de fonduri🙏🏽:

https://4fund.com/ro/2947g5

1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor

#124
Si cand te gandesti ce bugete asigurate au federatiile de yachting ale tarilor din Golf, Bahrain, Kwait, Oman, Qatar, Saudi Arabia, UAE si ce rezultate foarte, foarte, foarte modeste obtin...!
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor

Mâine începe Vilamoura Grand Prix. 🇵🇹

95 de bărci la start. Primul concurs din sezon.
Pentru mine, ăsta e momentul în care toată munca din ultimele luni începe să se vadă. Și vreau să fiu acolo 100%, cu mintea doar la apă, la decizii, la fiecare manșă.
Mulțumesc din suflet tuturor celor care au donat deja și care sunt alături de mine – în momentele bune și în cele mai dificile. Chiar simt sprijinul vostru 💛

Mai am nevoie de 3.500€ ca să închid complet perioada asta și să pot continua fără presiunea financiară deasupra. Eu pot controla cât muncesc și cum concurez. Restul... îl facem împreună.
Dacă simți că vrei să fii parte din startul ăsta de sezon, orice ajutor contează.
Vă țin la curent. Sunt 100% aici. #allin #romaniansailingteam
Strangerea de fonduri o gasiti aici

https://4fund.com/ro/2947g5?fbclid=IwY2xjawQK3UVleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEe58MMtBi3YoH6x8J_sCK3RTxarfFgMH4lqsrVXX1gPSAwuk888NqW_bU4UD4_aem_3H31Psyjo4Vc4eii4fs5LA

https://www.facebook.com/ebrunica/posts/pfbid02us96EWEWjwKs91nskNQK4EZTc1hiKKS9ZzKM6LQjyKkA2mqmS6giSkZ3kGLAdqSsl
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke

simba_the_sailor

https://www.facebook.com/ebrunica/posts/pfbid0296TNCnf7TDHH4DuFq7ZMKu7Q9spfr3xRFVEC2PJmsn9H8hRkCjahFzUL4WEG1n9gl

41/80.
Nu este un rezultat care sa ma multumeasca. Se poate muult mai bine. Dar nici nu a fost un concurs in care am plecat cu obiectiv de clasament.
Obiectivul a fost tehnic: starturi mai curate, decizii mai rapide, citirea conditiilor mai precisa. Sunt lucruri care pe hartie nu se vad, dar pe apa se simt. Ore valoroase care ne aduc mai aproape de obiectivul mare.
Eu si Xavi avem competitii in care ne permitem sa testam si competitii in care doar aplicam tot ce am construit in pregatire. Acesta a fost clar un concurs de test. Ne-am notat exact ce trebuie ajustat pentru cele cu adevarat importante.
Am avut si o mica peripetie – un motociclist francez ne-a lovit masina la semafor si a trebuit reparata. Se pot intampla oricand astfel de lucruri. Ne adaptam si le rezolvam. Doar ca uneori consuma din timpul acela extrem de pretios in zilele de competitie.
Vreau insa sa ma opresc putin si sa vorbesc despre voi.
Luna aceasta am reusit sa strangem toata suma de 6000 de euro. Din acesti bani am platit antrenorul si munca lui, zilele pe apa, transportul barcilor, costurile de marina si logistica acestei perioade. Fara voi, pregatirea aceasta nu ar fi fost posibila in forma ei completa.
Nu exagerez cand spun ca fiecare contributie a insemnat continuitate. In Romania, sportivii sunt sustinuti dupa rezultate, nu inaintea lor. Iar performanta se construieste inainte sa se vada pe podium.
Comunitatea asta frumoasa imi da incredere ca nu sunt singura in drumul acesta. Iar asta valoreaza enorm.
Eu sunt all in. Si mergem impreuna mai departe.
Ebru
rezultatele le gasiti aici:

https://vilamourasailing.sailti.com/en/default/races/race-resultsall?text=8PGPR2-en&menuaction=race&fbclid=IwY2xjawQSz0dleHRuA2FlbQIxMABzcnRjBmFwcF9pZBAyMjIwMzkxNzg4MjAwODkyAAEezNe4pVW_KD1jVgQEW03po0sR7qbwLXqiDJYJ6zTsbfmY8oA7_0mZupaDS_k_aem_1mpztnfOxt1sCGKtehYxbg
1 Corinthians 15:33
 
Do not be misled: "Bad company corrupts good character."

"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing."
 Edmund Burke