Cumparare cabinata

Creat de Vali, Februarie 01, 2012, 01:59:24 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vali

Dupa cum spuneam, dintr-o greseala am pierdut subiectul initial despre cumparare cabinata, subiect inceput de captan (Bogdan). Oricum, ceea ce se discutase nu mai era de actualitate, insa Dan Dragos a pus azi un anunt de pe Probarca, despre o cabinata la un pret bun - 1000 euro: http://www.probarca.ro/anunt/21135/101/1/101/Vand-barca-.htm# .
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Captan

Acum vorbesc cu prietenul meu si daca este interesat si o vrea o sa-l contactam pe vanzator. Vali tu il cunosti? Are ceva accesorii la ea?Multumesc

Vali

#2
Apropo, multumita lui Bogdan Buciu, am salvat vechiul topic, atasat in format html mai jos. O sa incerc sa-l pun si pe forum.

@captan: nu stiu nimic de barca decat ceea ce se vede in anunt. Daca e nevoie, poate luam legatura "in echipa" cu vanzatorul.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

blue marlin

Am cunoscut proprietarul unei astfel de barci armata ca velier (avea cabina ceva mai joasa si fara atatea geamuri), spunea despre e ca e "terribilmente lenta". N-am vazut-o mergand cu vele dar la motor tragea dupa ea o tona de apa, poate si pt ca era destul de apupata din cauza motorului de 20 de cai de pe oglinda.
Si cea din anunt, chiar daca nu are pescajul chiar de 90 de metri  ;D, are un deplasament cam mare pt o barca de 5 metri. Partea buna e ca, fiind o barca din anii '70, ar trebui sa aiba o structura solida si un laminat sanatos.
Nothing is impossible...