Salonul Nautic 2012

Creat de Vali, Februarie 16, 2012, 07:28:13 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 12 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Vali

Salutare, chiar daca mi-am propus ca intalnirile la care voi participa anul asta sa fie cat mai mult pe ape, cred ca e o ocazie buna sa ne gasim, inaintea inceputului de sezon, cu ocazia Salonului Nautic. Eu vin in primul rand ca sa ma gasesc cu brigada, si in al 2-lea rand ca sa fac un mini-reportaj si sa vad care sunt tendintele pietei.

Daca vremea permite, as vrea sa vin cu masina, fiindca dupa faza cu trenul inzapezit nu mai am vreun chef sa apelez la CFR, iar cu microbuzul nu-mi face vreo placere sa ascult ultimele hituri manelistice :). Deci daca aveti placerea, hai sa vedem cine vine la Salon, urmand poate sa facem si vreo veselie (ar fi misto undeva la o curte, sa ne facem de cap fara vreun stres :P).

Pana acum suntem 3 care ne-am anuntat, Mario38, Byteworks si eu (la mine totusi e important sa fie drumurile interurbane practicabile). Cred ca e o ocazie buna sa mai punem "tara la cale" din timp, despre Raiduri, Tabara, Turneul Delta, Rowmania, Barcaweek etc etc. Asa ca dau cuvantul barcagiilor interesati sa ne adunam ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

byteworks

Eu zic pas, au schimbat data (ceea ce nu se face la un asa eveniment  imho :o ) si am ramas defazat.

Vali

Am inteles ca au schimbat data din cauze meteo, cu toate ca era si mai bine daca se tinea cu vreo 2 saptamani mai tarziu. Anul trecut n-am ajuns tot din cauza de viscol, deci daca anul asta "babele" sunt mai blande, ne vedem acolo ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Captan

Pana la urma cand se tine Salonul Nautic?

tiganusmc

Citat din: Vali din Februarie 16, 2012, 07:28:13 AM
Salutare, chiar daca mi-am propus ca intalnirile la care voi participa anul asta sa fie cat mai mult pe ape, cred ca e o ocazie buna sa ne gasim, inaintea inceputului de sezon, cu ocazia Salonului Nautic. Eu vin in primul rand ca sa ma gasesc cu brigada, si in al 2-lea rand ca sa fac un mini-reportaj si sa vad care sunt tendintele pietei.

Daca vremea permite, as vrea sa vin cu masina, fiindca dupa faza cu trenul inzapezit nu mai am vreun chef sa apelez la CFR, iar cu microbuzul nu-mi face vreo placere sa ascult ultimele hituri manelistice :). Deci daca aveti placerea, hai sa vedem cine vine la Salon, urmand poate sa facem si vreo veselie (ar fi misto undeva la o curte, sa ne facem de cap fara vreun stres :P).

Pana acum suntem 3 care ne-am anuntat, Mario38, Byteworks si eu (la mine totusi e important sa fie drumurile interurbane practicabile). Cred ca e o ocazie buna sa mai punem "tara la cale" din timp, despre Raiduri, Tabara, Turneul Delta, Rowmania, Barcaweek etc etc. Asa ca dau cuvantul barcagiilor interesati sa ne adunam ;).



Salut ,
Eu voi fi prezent pe 3 martie . Am inteles ca s-a schimbat data de pe 29 feb - 4 martie .

Numai bine ,
Marius
Fishing cheaper than therapy

Thor

Citat din: byteworks din Februarie 16, 2012, 09:15:21 AM
Eu zic pas, au schimbat data (ceea ce nu se face la un asa eveniment  imho :o ) si am ramas defazat.

Idem.

corsarul

Si ioo vreau sa ajung !...sper ca vremea sa ne lase !

Florio

Punem de o gashca numeroasa, dupa cum se vede. :)
E bine sa ne intalnim sambata, ca sa putem merge ca de obicei la un loc imbelsugat si primitor, pentru ca avem de vorbit multe !
Dar nici ziua de duminica nu e de neglijat; desi e ultima, se lanseaza acolo cartea Crocodilului si are sa fie frumos de vazut si retrait cu el si Constantin, aventura yachtului Promise Kept peste Caraibe si Pacific .

gvincentiu

Ganduri bune !

Captan

Daca nu plec in voiaj pana atunci, vin si eu! Daca va hotarati la o adunatura de capcompasisti mai mare si in ce anume zi, doar spuneti!Sper sa pot ajunge si eu.

bradutzu

Eu voi fi prezent deasemenea!
Sa auzim numai de bine!

corsarul

#11
Deci..?...cum a ramas ??  ::)

Vali

 A ramas ca vremea se anunta buna, deci ne vedem acolo ;). Eu ajung sambata pe la 12, vin si cu Nicu homemade, si cel mai mult abia astept bairamul de dupa expozitie, de la Gil, la 2 pasi de Romexpo. Ma ales ca vine si gashca de pe eurosail - skipper si brigada lui :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

#13
Pentru amatori de porcarii savuroase, ultimele discutii scot la iveala Hanul Berarilor si urmatorul produs pe care Romeo l-a si antamat telefonic, dupa cum arata singur :   http://www.eurosail.ro/forum/viewtopic.php?f=33&t=21&start=190




ss

Domnu' pozitia catargului cu velatura din soric este eronata, in rest ne bagam si noi la coborarea velei in farfurie!  :)