Mariana ,,cur de fier,, cea mai tare prostituata din Galati, a murit.

Creat de stavride, Decembrie 07, 2011, 06:40:04 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

stavride

Mariana Baboş, prostituata din Galaţi supranumită "Mariana cur de fier", a murit în această dimineaţă în urma unor probleme cardiace.

Cea mai tare prostituată din Galaţi avea 59 de ani şi se afla internată de câteva zile la Spitalul Judeţean Galaţi, deoarece avea probleme cu inima.

Femeia era renumită printre femeile de moravuri uşoare şi printre autorităţile locale, deoarece avusese deseori probleme cu legea. Mariana cur de fier fusese implicată, împreună cu fiul ei, într-o reţea care se ocupa cu proxenetismul şi traficul de persoane.

Stire din Libertatea ....


PS - Cine-i asta galateni? Si nu numai ;) ... povesti, amintiri ceva? :D
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Florio

Dom'le renumele e renume: eu am auzit de doamna "cur de fier" inca de cand eram in liceu :) .

Hetruc G


bogdanbuciu

bai eu nu stiam de acest nume,
de aceea trebuie sa reconsider ca e prea aproape de "cur de lemn" dat sportvei de la mine, si ar fi pacat ca e minora.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Vali

Ciao barcagiilor, si in primul rand Dumnezeu s-o ierte, indiferent de ce a facut in viata ei.
Mariana a fost una din curvele celebre ale Galatiului. Nu stiu foarte multe despre ea, fiindca eram prea mic cand ea era "pe felie", si deci n-am avut vreo sansa sau vreun interes sa-i cunosc "calitatile" :D. Cunosc in schimb 2 oameni care au avut de-a face cu ea destul de mult:
1. Marian "Parnaie", nanul meu de botez (de fapt bunica lui m-a botezat) s-a invartit multa vreme in gashca lui Mariana Cur de fier, cunostea toate f_taturile care se adunau in centru in fata la hotel Dunarea. Am sa-l intreb pe el cand il vad, sa vad ce ne poate spune.
2. Costel Margean, amicul meu din copilarie, colegul meu de modelism atatia ani, si ulterior colegul meu de liceu, care s-a facut militian la Moravuri.  Costel era cerberul care o chema la raport pe Mariana, si care o tinea "din scurt". Nu m-am vazut de multi ani cu el, dar poate ma gasesc odata si aflu mai multe despre legenda Mariana Cur de fier :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

stavride

Ea o fi tipa din bancul asta?

Un tip bine intalneste o tipa, la fel de buna, si vrea sa o ia de nevasta pe loc, orbit de frumusetea ei. "Dar nu stim nimic unul despre celalalt", spune ea. "Dar nu-i nimic, aflam pe parcurs, ne descoperim incetul cu incetul", o linisteste el. Asa ca ea a acceptat, s-au casatorit, si au plecat in luna de miere la mare. Intr-o dimineata, pe cand erau la plaja pe marginea piscinei, el se ridica de pe sezlong, se catara la trambulina de 10 metri si executa o saritura surub cu 2 intoarceri la 90 de grade si o rotatie completa, apoi o intrare perfecta in apa la aterizare. Dupa inca vreo cateva demonstratii, se intoarce inapoi pe sezlong ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. "Ai fost incredibil, iubitule", il intampina ea, inca surprinsa de reprezentatie. "Am fost campion olimpic la sarituri. Vezi, ti-am spus ca ne vom cunoaste incetul cu incetul." Ea se ridica de pe sezlong, intra in piscina si incepe sa inoate. Dupa 50 de lungimi de bazin, fara pauza, se intoarce inapoi pe sezlong, nearatand niciun fel de oboseala. "Ooo, incredibil, te pomenesti ca si tu ai fost campioana la vreo proba de rezistenta la inot" "Nu", spune ea, "am fost curva in Braila dar lucram pe ambele maluri ale Dunarii".
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Laurentiu N.

#6
 Acum am vazut pagina.Dumnezeu s-o ierte !
.
Totusi.....ma intreb  daca au extras fierul , din.... Acum e penurie de orisice  ???

Florio

Citat din: Laurentiu N. din Ianuarie 14, 2012, 05:04:58 PM
Acum am vazut pagina.Dumnezeu s-o ierte !
.
Totusi.....ma intreb  daca au extras fierul , din.... Acum e penurie de orisice  ???

NU cred, Laurentiu.
Cat fier o fi fost in curul ala, la uzura la care a fost supus , a saracit minereul :)