Kaiac Tadem de vanzare

Creat de bogdanbuciu, Mai 30, 2012, 10:14:51 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bogdanbuciu

Am salvat de la casat zilele trecute o barca de dublu cu coca in stare perfecta, facuta la Reghin probabil inainte de inventia apei calde. Este o barca usoara(foarte usoara), banuiesc ca foarte putin folosita care merita vazuta de catre cei care au ceva chef de pus o panza sau un placaj pe punte si un set de flotoare pe lateral, in asa fel incat sa devina senzatia turelor de agrement. Despre pret nu stiu ce sa va zic ca nu se stie, persoana de la care am salvat-o a fost de acord sa i-o vand fara sa zica vreo suma, deci astept oferte si remuneratie, momentan sunt fara ocupatie.

Grabiti-va intru-cat Imi mai are putin si termina barca si barca asta de lemn nu va mai fi decat a doua cea mai senzationala barca din TID, ture etc.









De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Vali

Inainte de inventarea apei calde am avut si eu o asemenea bijuterie din lemn (undeva in anii '80). Era insa solo, nu tandem, si pe ea am invatat sa ma dau cu caiacul, in ciuda formei rotunde de barca sportiva instabila.
Pentru cine doreste sa o cumpere, dupa reparatii va avea o barcuta deosebita - usoara, rapida si aratoasa, care poate fi echipata cum spune Bogdan cu flotoare laterale sau chiar greement si vele.
Singura problema e transportul mai anevoios pe masina, din cauza lungimii, dar pentru cineva pasionat solutii de gasesc.
Reparatiile sunt usor de facut, modificarile la fel, asa ca din partea mea spor la vanzare :)
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

bogdanbuciu

Merci Vali,
treaba cu transportul anevoios depinde de cum esti obisnuit. Eu personal daca as avea o singura barca de dublu de dus la concursuri as fi recunoscator, dar de exemplu asta vara masina mea arata asa:




Sunt 7
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

Florio

#3
Citat din: bogdanbuciu din Mai 30, 2012, 11:54:52 PM
Merci Vali,
treaba cu transportul anevoios depinde de cum esti obisnuit. Eu personal daca as avea o singura barca de dublu de dus la concursuri as fi recunoscator, dar de exemplu asta vara masina mea arata asa:




Sunt 7

Da, dar tu ai Clio de ala, model mare ! :)

blue marlin

Citat din: bogdanbuciu din Mai 30, 2012, 11:54:52 PM
Merci Vali,
treaba cu transportul anevoios depinde de cum esti obisnuit. Eu personal daca as avea o singura barca de dublu de dus la concursuri as fi recunoscator, dar de exemplu asta vara masina mea arata asa:
Sunt 7

Unde ai gasit barele astea incapatoare pentru Symbol? Vreau si eu pentru al meu...
Nothing is impossible...

bogdanbuciu

maestre, le-am gasit la un atelier de tamplarie. Sunt doua stinghii 4x4 si lungi de 1,5m din stejar, frasin ceva, nu stiu oricum o esenta tare pe care le fixex de portbagajul standard al masinii in 3 locuri cu cateva spire de scotch.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

blue marlin

Nothing is impossible...