Productie Barca Modulara

Creat de s_kostyn, Iulie 10, 2012, 02:06:43 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

s_kostyn

Acest produs se adreseaza tuturor iubitorilor de natura si are mai multe întrebuintari care acopera diferite necesitati pentru petrecerea timpului liber în natura.
Astfel, poate fi o cutie portbagaj, care permite depozitarea si transportul a mai multor lucruri necesare în excursii.
De asemenea, se poate transforma într-o barca de dimensiuni rezonabile pentru mai multe persoane.
Respectiva barca se poate desface în doua module independente pentru plimbare, agrement, pescuit etc.
Ocupa un spatiu de depozitare redus, astfel ca se poate transforma în dulap pentru depozitarea diferitelor echipamente  necesare în excursii (schiuri, echipament de pescuit, echipament de vânatoare, etc.).


Link: http://boatsrack.com/index.php/ro/

Don Basilio

pe site pare a fi inventatorul care vrea sa vanda conceptul, stie cineva unde si cu cat se vinde?

Vali

Din pacate nu stiu mai multe decat arata site-ul din link. Oricum, ideea nu e era, dar mai trebuie lucrat la ea. Bordul liber e prea jos, chiar si cu bordura aia textila. Ar fi fost de preferat un volum util mai mare, si capacul superior mai plat. Iar cine e interesat sa produca, poate lucra direct in poliester. Trebuie doar un concept bun si un minim de marketing. Insa initiatorul topicului nu a mai intrat pe forum de cand a postat ...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

ovidiu66

O barca asemanatoare se fabrica in Ungaria, este producatorul barcilor kmaxxi,tip catamaran.
http://www.hiroshajo.hu/magyar/model/boatnbox.html

Florio


CUm a remarcat Vali, mai trebuie lucrat la forma si volumul barcii, ca sa fie utilizabila. Asa arata mai mult a jucarie :) .
Dar ideea de baza e foarte faina si cu aplicatii multiple . Mai ales pentru pescari .

capitanu

exact acest tip de barca l-a facut un amic de-al meu, folosind ca "matrita" acoperisul unui Damas, iarna sta sprijinita in pupa si este un mic dulapior cu trei rafturi. Si cred ca era mult inainte sa fie brevetata idea la OSIM. Ideea este foarte buna.