Dinghy de la DudleyDix pentru pescuit

Creat de bogdanbuciu, Septembrie 13, 2012, 09:58:29 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

sspoll

foarte frumoasa Bogdane.. ce sa zic ... imi place ca ai lasat natural lemnul pe interior.. am vazut ca ai avut si ceva ype sau mahon care a dat bine pe vasle arata super.. la vasle insa n-am inteles sistemul in zona furchetilor. .. sa se bucure batranul de ea si sa prinda pesto mai mari ca ea.
ca sa poti sa faci ceva trebuie doar sa vrei.

bogdanbuciu

multumesc Paul,
furchetii sunt din ABS si i-am gasit in Decathlon. Iar "sistemul" este constituit dintr-o ingrosare a copastiei interioare in zona furchetilor, facuta din mahon cu o gaura in ea prin care trece piciorul furchetului. El are la capat o ceva care nu-l lasa sa iasa usor afara.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

dany

Salut Bogdane!!!Am reinviat tema  cu dinghy,cu interes se intelege...Ai facut barcuta de ceva timp,spune-mi cum se comporta in timp.Banuiesc ca s-a mers la pescuit cu ea la greu pe dunare daca am inteles eu bine.Mi-ai zis de modificarile pe care sa le fac,am bagat la cap,dar asa pe vant naspa cu valuri iesi cu bine la mal,in stationare la pescuit cum e?Daca reusesc sa-i inalt bordul cu  5 cm are ceva,in afara de faptul ca o sa fie mai grea ?