octombrie inseamna delta

Creat de visanpd, Septembrie 16, 2012, 11:37:43 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

visanpd

Am concediu toata luna octombrie si vreau sa stau cam trei saptamini in delta,perioada in care doresc sa cunosc oamenj si locuri noi.Daca si voi doriti sa ne intilnim,pe ape si nu numai,cind intru in tara voi pune un nr. de tel.si voi veni cu mai multe amanunte.

Vali

Salutare si bun venit pe capcompas.ro :). Si noi o sa fim in balta destul timp toamna asta, asa ca nu ne ramane decat sa tinem legatura, so asteptam un semn cand ajungi in tara.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

bradutzu

salutare!
Eu voi pleca luni in delta si voi sta pana vineri!daca vrei detalii.......tinem legatura!:)
Sa auzim numai de bine!

Florio

Citat din: bradutzu din Septembrie 21, 2012, 02:40:52 PM
salutare!
Eu voi pleca luni in delta si voi sta pana vineri!daca vrei detalii.......tinem legatura!:)

Pai spune unde :) .
Noi suntem de vineri, intr-o mare adunare,  la Jurilovca, iar maine traversam catre mare. Tot maine Vali, Mihai si cine mai doreste, vor pleca spre Sfantul Gheorghe .

visanpd

luni,24 sept plec spre romania si vineri sau simbata intru in balta.Sper,ca la sfirsit de saptamina sa va gasesc in echipa pe undeva. Multa sanatate si noroc!

Florio

Daca ajungi in Razelm, ne gasesti pe mine si echipajul :) .
Astazi la Gura Portitei a fost ca in plin sezon. Balaceala intr-o  mare limpede si racoroasa, nisip fierbinte si brigada vesela !

Florio

Astazi-ul de mai sus a fost pe 24 sept.
Astazi-ul de acum e pe 29 sept... la fel de fierbinte plaja, la fel de buna apa marii :) .

In plus e un festival aici, deci un chef mai serios decat data trecuta . "Festivalul Pescarului" am auzit ca s-ar numi.
Cu siguranta e ceva, fiindca pe plaja troneaza viitorul foc de tabara sub forma unei mari gramezi de vreascuri de peste 2m, iar pe aici se vorbeste ruseste in gura mare, pe un fundal de muzica gen Kalinka :)

Va mai tin la curent.

Corespondent detasat la fata locului, Florio :D

stavride

Corespondent detasat la fata FOCULUI poate :).
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

bradutzu

salutare
sapt trecuta ampetrecuto la Gf Ghe unde ampescuit intre Km 9 si ereniuc cu rezultate fffffffff slabe:
5 zile de pescuit amprins 3 crapi intre 3 si 6 kg si nenumarati iortani pana intr-un kg!
nu a vrut decat patratica demamaliga simpla fara arome!
amfolosit o lotca din sat cu un motor de 10cai mercury care a fost suficient pentru ce amavut de facut!
Sa auzim numai de bine!

Florio

Cum e apa, tot scazuta ?
N-ar fi rau daca incerci sa urci pe Sf. Gheorghe pana catre intersectia cu bucla spre Uzlina. Au fost niste prieteni la pescuit in zona si au venit zambitori :) .

navigator

Un motiv pentru a fi la Jurilovca duminica

Florio

Citat din: navigator din Octombrie 09, 2012, 11:32:24 AM
Un motiv pentru a fi la Jurilovca duminica

Asteptam un motiv sa invadez Jurilovca weekend-ul asta, cum astepta Adolf unul sa invadeze Polonia !
Viu !

Si dau de baut masiv, ca ma aniversez pe 13 :D !

mario38

Citat din: Florio din Octombrie 09, 2012, 04:51:49 PM
Citat din: navigator din Octombrie 09, 2012, 11:32:24 AM
Un motiv pentru a fi la Jurilovca duminica

Asteptam un motiv sa invadez Jurilovca weekend-ul asta, cum astepta Adolf unul sa invadeze Polonia !
Viu !

Si dau de baut masiv, ca ma aniversez pe 13 :D !
LA MULTI ANI 

Vali

Citat din: Florio din Octombrie 09, 2012, 04:51:49 PM
Asteptam un motiv sa invadez Jurilovca weekend-ul asta, cum astepta Adolf unul sa invadeze Polonia !
Viu !

Si dau de baut masiv, ca ma aniversez pe 13 :D !

De data asta nu mai cad in capcana ta, ca ultima oara s-a lasat cu victime pe frontul de la Jurilovca :D. Dar daca va fi ordin, cu placere, imi pregatesc de pe-acum pateul pentru asaltul crancen al vigurosului lichid bahic care m-a doborat data trecuta, fiindca vreau sa-mi iau revansa :P. Si oricum, chiar daca ajung sau nu in zona "ostilitatilor" (cu toate ca e foarte probabil sa ajung), iti transmit de pe acum aniversare cu veselie, si la multi ani cu bucurie :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

Multumescu-va :)
Am consultat si 3 site-uri meteo, avem vant !
Asta e un bun cadou de ziua mea :D