Uraganul Sandy

Creat de Florio, Noiembrie 02, 2012, 09:04:35 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Florio

M-am gandit zilele trecute dupa o discutie cu un prieten din NY, la Aurelian - X_Petrolist .
Stie cineva ceva despre el, cum si daca a supravietuit simpatica lui barcuta fortei acestui uragan ?
Despre Aurelian nu ma indoiesc, trebuie ca e bine, nu e genul de om care sa fie depasit de situatii. Insa din asemenea incarcari, ambarcatiunile, marinele, in general zonele litorale ies cele mai ciufulite .

gvincentiu

A scăpat cu bine și el și familia, doar bărcuța e de negăsit, încă. Abia aștept să ne revedem la Raid 2013. Poate o fi cu noroc anul ce vine.
Ganduri bune !

x_petrolist

va salut si va multumesc pentru mesaje. barca este intreaga si pluteste linistita la pontonul dintr-o marina ruinata. voi posta poze mai pe seara deoarece am de adunat multe crengi in gradina.
Vince, sint convins ca Raidul 2013 va fi unul de pomina. am sa deschid un topic separat ca sa definitivam traseul, organizarea si perioada cea mai propice.

Florio

Big Like pentru Petrolist si barcuta lui supravietuitoare !
Si inca un Like pentru Raid-ul 1013 . Abia astept trupa imbarcata !

(pe undeva realizez ca n-am toata tigla pe casa. Abia am scos de cateva zile  barca pentru iernat si ma gandesc la Raid  :D )

stavride

Citat din: Florio din Noiembrie 03, 2012, 12:07:30 AM
Big Like pentru Petrolist si barcuta lui supravietuitoare !
Si inca un Like pentru Raid-ul 1013 . Abia astept trupa imbarcata !

(pe undeva realizez ca n-am toata tigla pe casa. Abia am scos de cateva zile  barca pentru iernat si ma gandesc la Raid  :D )

Tu nici nu ai tigla pe casa :).
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

gvincentiu

Domnilor colegi, pentru Raid 2013 am liber de acasă, mai rămâne să mă potrivesc cu concediul, de asta doresc cât mai repede să stabilim cele două săptămâni (măcar orientativ) în care se va desfășura Raid-ul.
Ganduri bune !

x_petrolist


gvincentiu

Ganduri bune !

pelicanul

Recititi "Puiul" de Alex. Bratescu Voinesti. Are ca motto indemnul enigmatic: "Sandy, sa asculti pe mamica!"  ;) (conf. Catavencii)