Craciun fericit !

Creat de kmbh69, Decembrie 23, 2012, 04:22:02 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dany


ionut.constantin89

Sarbatori fericite si sa ne auzim sanatosi!

Zodiac

SARBATORI FERICITE  ;D!!! TOATE CELE BUNE  ;D!!!

crysty

CRACIUN FERICIT!
SARBATORI FERICITE SI LA MULTI ANI!

Florio

Hohohoo, multe bucurii către barcagii!
Țin să vă amintesc pentru a nu vă lăsa cuprinși de false depresii, că peste o săptămână, începe sezonul 2021: sezon de dat cu barca, pescuit, hoinărit! :)
Întru menținerea tonusului, o să postez câteva imagini de la prima ieșire pe apă și vă invit să faceți la fel!
Încă o parte bună: a început să crească ziua, în detrimentul nopții. Hai că mai e puțin și se face vară  ;D !
Fericire multă vă doresc!

gvincentiu

Sarbatori fericite... Provocare acceptată!
Ganduri bune !

Vali

Citat din: pelicanul din Decembrie 25, 2020, 08:41:47 AM
La Mulți Ani tuturor!

Și vă mulțumesc că ați revitalizat acest topic, că nu văzusem pînă acum povestea lui Vali cu horele din Vadu Ungurului.

Asta ma stradui si eu, sa pastrez cat mai mult din spiritul acelor vremuri. Sunt 30 de ani de atunci, si cred ca sunt cam singurul din generatia mea care mai sunt la fel de "fresh" ca atunci. Unii sunt deja oale si ulcele, majoritatea sunt hodorogiti prematur de la munca grea, bautura, tigari, abuzuri etc.

Ca si in atatea alte parti, si zona mea natala a ajuns sa fie oarecum infestata de tiganizarea si manelizarea romaneasca a prezentului, dar nu la nivelul altor zone periferice urbane. Asta deoarece, desi acum 30 de ani eram considerati apendicele rural al Galatiului (si asa si era), in prezent cartierul Vadu Ungurului e considerat una din cele mai bune zone rezidentiale ale orasului.

Nu se mai fac hore de multi ani, iar flacaii umbla rareori cu colindul si plugusorul. Cand ma trezesc cu ei la poarta, cum a fost si zilele astea, ii intreb scurt: Ati facut Hora? N-ati facut, la revedere, veniti la mine cand o sa faceti hora.

Cea mai tare chestie e ca am ajuns sa strig "Halal si Vadungureni baaaaaa" pe facebook, impreuna cu gashca lui cumnata-miu din Londra, care fac gratare si pun live-uri pe fb :D. Important e ca, macar pentru mine si ai mei, spiritul a ramas acelasi, desi s-au schimbat multe intre timp.

Multe urari de bine va transmit, si sa ne revedem cu bine in anul urmator, speram mai bun decat cel pe care-l incheiem.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Sam

La multi ani fericiti tuturor colegilor! Sanatate, spor in toate si cat mai multe iesiri pe ape in Noul An!

gabriel.c

La mulți ani tuturor colegilor!!!

daminmi

Sarbatori fericite si un an mai bun!La multi ani !