Tattoo 22

Creat de MBG, Iulie 25, 2014, 03:06:38 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

MBG

Salutare,
In urma unor discutii aici pe forum s-a  adus in discutie si noul Tattoo 22 si nu prea stia mare lucru despre el.
Cautand pe net am dat peste urmatoarea pagina:
http://www.yacht.de/yachten_jollen/neue_boote/macgregor-heisst-jetzt-tattoo/a85109.html

Ceea ce mi-a retinut atentia a fost mai ales aceasta parte :
"
Die Firma International Boats Kroll (IBK) mit Sitz in Wilhelmshaven ist für den Vertrieb von Tattoo Yachts in Deutschland zuständig und zeigt die Tattoo 26 als Neuheit auf der boot in Düsseldorf. Ihr Preis wird aktuell mit 27.500 Euro angegeben, inklusive Mehrwertsteuer, Straßentrailer und Segel, aber ohne Motor. Der Preis für die kleinere Tattoo 22 in gleicher Ausstattung: 21.000 Euro. "

Pe scurt, la nemti ,care sunt mai amarati decat noi:
Tattoo 26 cu peridoc si TVA costa 27.500 euro
Tattoo 22 cu peridoc si TVA costa 21.000 euro

Este derept ca preturile nu includ si motorul
LIfe is to short to stay on the dock!

kmbh69

#1
Eu am vrut sa cumpar de la firma Kroll o Cobra 27 (second hand) si cerea pe ea aproape 10.000 euro, dar m-ar mai fi costat doar materialele inca vreo 10.000 euro, plus multa munca. Acelasi model (cu mici diferente: Cobra de la Kroll avea motor VolvoPenta iar Cobra cealalta pe care am luat-o are motor Yanmar de 12 CP) l-am gasit la o alta firma, tot in Wilhelmshaven, la doar 6000 euro, gata de a fi folosit. De atunci am tot barca asta si sunt multumit de ea.
Asta a fost experienta mea cu firma Kroll din Wilhelmshaven.
Acum: "ist für den Vertrieb von Tattoo Yachts in Deutschland zuständig" (se ocupa/e responsabila cu distributia Tattoo Yachts in Germania) suna cam a exclusivitate pe toata Germania. Poate gasesti firma care distribuie marca asta in Olanda sau in Belgia si compara preturile. In anunt scrie ca firma Kroll prezinta acest model ca noutate in Dusseldorf (aceasta expozitie are loc in fiecare an la sfarsitul lunii ianuarie, poate ca de atunci au mai aparut si altii care vand acelasi lucru).

MBG

Citat din: kmbh69 din Iulie 26, 2014, 12:35:33 AM
Eu am vrut sa cumpar de la firma Kroll o Cobra 27 (second hand) si cerea pe ea aproape 10.000 euro, dar m-ar mai fi costat doar materialele inca vreo 10.000 euro, plus multa munca. Acelasi model (cu mici diferente: Cobra de la Kroll avea motor VolvoPenta iar Cobra cealalta pe care am luat-o are motor Yanmar de 12 CP) l-am gasit la o alta firma, tot in Wilhelmshaven, la doar 6000 euro, gata de a fi folosit. De atunci am tot barca asta si sunt multumit de ea.
Asta a fost experienta mea cu firma Kroll din Wilhelmshaven.
Acum: "ist für den Vertrieb von Tattoo Yachts in Deutschland zuständig" (se ocupa/e responsabila cu distributia Tattoo Yachts in Germania) suna cam a exclusivitate pe toata Germania. Poate gasesti firma care distribuie marca asta in Olanda sau in Belgia si compara preturile. In anunt scrie ca firma Kroll prezinta acest model ca noutate in Dusseldorf (aceasta expozitie are loc in fiecare an la sfarsitul lunii ianuarie, poate ca de atunci au mai aparut si altii care vand acelasi lucru).

Foarte bun comentariul si bine de stiu pt cei interesati.
Eu postarea am facuto pt ca s-a discutat in topicul "Barca ideala" despre Tattoo 22 si nu prea se stiua detalii legate de acest mototsailer.
Oricum barca arata extraordinar de frumos!
Inca o data,multumiri pt precizari.
LIfe is to short to stay on the dock!