Lap-top

Creat de Mihai Irimia, Martie 17, 2013, 09:13:59 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Mihai Irimia

Salut stimati colegi, ma intereseaza daca are cineva un laptop( nu ma intereseaza performante) poate sa fie si defect dar recuperabil, pe scurt intentionez sa pun la punct un stand de diagnoza ( fireste pentru motoarele cu injectie) si preluari de date pentru clasice, diagnoza asistenta si baza de date. Cine are asa ceva si nu il foloseste il cumpar, sau mergem prin compensare etc. variante multiple.

Captan

Da, eu am unul care nu-l mai folosesc prea mult.Are vreo 4 ani si fara baterie inrest este functionabil,inca.
Spune tu un pret sau o compensare.Salut

Catalin

Mihai ..cred ca gasesc si eu unul..fara bani desigur...dar sa-mi spui ce generatie minima ar trebui sa fie.

Mihai Irimia

Citat din: Catalin din Martie 17, 2013, 03:40:28 PM
Mihai ..cred ca gasesc si eu unul..fara bani desigur...dar sa-mi spui ce generatie minima ar trebui sa fie.


Nu trebuie sa fie mare scula, merge si P3 dar nu stiu daca mai exista, nu conteaza placa video procesor RAM, nici bateria nu ma intereseaza, ma leg direct la 12V la masina barca, garaj etc.Multumesc mult de raspuns.

Catalin

Ok...cautam..si vedem...te anunt imediat ce intru in posesia lui

Rumpi


pentru tester motoare ideal ar fi un laptop mai vechi care sa posede inca o mufa seriala RS232 adevarata. adaptoarele RS232-USB fac probleme ocazional la anumite tipuri de motoare.

Mihai Irimia

Da asa e, dar si testerele mai noi sunt cam toate pe USB, de erorile date de adaptor, stiu ca lucrez si pe auto, dar la foarte putine mai folosesc  adaptor serial-usb si asta pentru ca testerul e mai vechi OP-COM, cu toate ca am acces si la OP-COM USB, nu renunt la el ca am doua Opel-uri Astra, de fapt unul e a lui taica-meu, dar sincer sa fiu nu l-am folosit niciodata, n-am avut de ce.