yamaha 40 cp in 3 pistoane autolube

Creat de tibi, Septembrie 14, 2013, 06:25:47 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

tibi

salut
am si eu nevoie de o volanta cu cititor ptr motorul meu , am gasit dar motorul este de 25 cp,imi spune si mie cineva daca se potriveste ?
multumesc
cineva mi a spus ca platoul trebuie sa fie cu un cititor,cel pe care l am gasit 2 cititoare ,la altcineva am gasit cu 3 cititoare . nu stiu ce sda caut ?

mario38

LA anceput trebuie indentificat motorul , ASA ca , te invited sa postezi Seria so numarul

tibi


tibi

Are dany la vanzare o volanta dar motorul este de 25 cp cu 2 cititoare

ionitzady

tibi ! cititoare ????? , nu-nteleg ......
volanta +aprinderea = motor electric .
volanta are rol de stator , pe volanta sunt montati magneti permanenti . Rotorul sunt bobinele care se afla sub volanta , adica in camp magnetic . Deci definitia Curentului ELECTRIC ESTE cam asa : Intr-un conductor electric care se afla in camp magnetic variabil ia nastere curentul electric . Asa ca aprinderea cu volanta nu face altceva decat sa produca 2 surse de tensiune 12 v alternativ : 1 o sursa pt CDI , BOBINE DE INDUCTIE ETC ( functionarea motorului )
                                                                                                           2 cealalta sursa incarcare baterie sau iluminat de navigatie

tibi

Salut
Deci ....eu am nevoie de platoul de sub volanta +volanta cu coroana pentru electromotor.
Vreau sa mai spun ca eu nu ma pricep f bine ,asa mi a spus cel de la care am luat motorul.
Eu am cumparat motorul fara aceste piese. Dci-ul il am ,are o mufa rotunda cu 4 pini.

ionitzady

deci tibi vino cu poze la ce ai tu , studiezi youtube , ca-i plin de yamaha 40 hp autolube si mai lasa-l pe viorel vasile vrajitorul ca-s satul de vrajala lui.