Simple Machines Forum

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 11:33:17 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Zodiac

De cati bani e nevoie pe an pentru forum ?

Vali

Momentan, la stadiul la care e forumul, nu e nevoie de contributii externe. Eu sustin singur costurile, si fac asta de 8 ani incoace.

Daca o sa dorim un upgrade, vorbim cu Gupi si ne spune care sunt costurile suplimentare, si ne hotaram atunci.

Inca o data, topicul de fata este despre chestii tehnice, daca vrem sa povestim de contributii etc, facem topic separat.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

gupi

Am redimensionat serverul.
Va rog verificati functionalitățile
Tu îți protejezi calculatorul cu o soluție de backup?

Vali

Citat din: gupi din Martie 03, 2019, 08:16:35 PM
Am redimensionat serverul.
Va rog verificati functionalitățile

Cautarea merge perfect, si pe termeni, si pe postari user.
Forumul se misca foarte rapid, ca atunci cand am trecut prima oara pe server dedicat.
Sper ca si spatiul de atasamente ne va fi suficient pentru o perioada indelungata.

Cpncluzia: ai facut o treaba excelenta, acum mai ramane sa o si platim :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

dusan

Daca sar putea sa fie mai usor de cautat inca o altă opțiune pe lângă cele două de sus din stanga . Afișează posturile tale

Vali

Citat din: dusan din Martie 04, 2019, 10:56:57 PM
Daca sar putea sa fie mai usor de cautat inca o altă opțiune pe lângă cele două de sus din stanga . Afișează posturile tale

Trebuie sa dai click pe numele tau. Se deschide o fereastra unde ai optiunea "Afisare mesaje", ce e inconjurat cu rosu in poza atasata:
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Zodiac

Daca esti logat , apasa sus pe profil si in pozitia 3 ai mesajele tale ! Spor !

dusan


Vali

Din cauza ca noul domiciliu al telefonului meu e undeva prin stancariile Vaii Racova din Muntii Macin, rog si eu colegii care doresc sa-mi trimita pe privat numerele lor de telefon. Urmeaza zilele astea sa-mi iau alt telefon si sa-mi inlocuiesc sim-ul din telefonul pierdut, deci pana atunci nu pot fi gasit la numarul vechi.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Zodiac

Referitor la lista de contacte ! Acum cativa ani , satul de pierderea telefonului , furat , stricat....schimbat cu unul nou cu alt sistem de operare , am decis sa...fac ceva ! Am stat ...cred o zi dar am importat toate contactele in Microsoft Outlook...manual , contact cu contact . Acum se poate descarca automat . De atunci nu am mai avut probleme .
Acum inteleg ca exista mai multe modalitati , ICloud , Gmail , Outlook , etc . !

Zodiac

Nu merge functia ''cautare'' !

Vali

Citat din: Zodiac din Mai 10, 2019, 01:03:34 PM
Nu merge functia ''cautare'' !

Am facut cateva teste, si cautarea merge fara probleme. Daca ai obtinut mesajul "nu s-a gasit nici un rezultat", inseamna ca intr-adevar termenul respectiv de cautare nu exista in forum. Spun asta deoarece si eu am mai obtinut acest mesaj.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Zodiac

Am avut si ieri aceeasi problema , de mai multe ori si azi de cateva ori , nu sar sa ma ''plang'' din prima incercare nereusita  ;D! Ieri a fost cautare pe ''cursuri'' iar azi pe ''sonar'' deci nu cred ca era vorba de termenul care nu exista .
Acum functioneaza , multumesc , doar am atentionat...nu ma plang de...nimic .

Vali

Cine stie, poate n-a mers o perioada. Bine ca acum merge :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

byteworks

In ultima vreme nu ma mentine logat desi pun bifa cu pricina, trebuie sa o fac de fiecare data la intrare in forum. Mai are cineva aceasta problema?