Weekend cu caiace in Bucovina

Creat de byteworks, Iunie 30, 2013, 07:49:25 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

byteworks

In acest weekend ne-a vizitat Gigi Tolan cu familia in expeditie de livrare a unui caiac de dublu, fericitul
nou armator fiind Mike, prietenul si colegul de suferinta a Crocodilului in aventurile cu pluta, submarin
si alte plutitoare.
Plimbarea pe apa cu cele trei rate, caiacul de o persoana al lui Gigi, dubla lui Mike si gogosarul meu nedat
la apa de multa vreme, s-a petrecut pe raul Siret si lacul Rogojesti un pic aval de podul rutier,
cu plecare din acest loc, inspre nord.

Intalnirea in parcarea manastirii Voronet.


In scena Judecatii de Apoi de pe zidul vestic al manastirii Voronet, citat de aici,
Citat
Duhul mării, călare pe doi peşti şi înconjurat de alte vieţuitoare marine înapoiază corăbiile înecate


Amandoua caiacele inca pe masina constructorului.


Pregatiri de plecare.




Flota.




Pe Siret.




Trecerea intr-o punga a lacului.




Pe lac.








Inapoi spre rau.




Pe Siret, padeland in amonte.


Podul rutier inspre vama Siret (unde se inchid vizual malurile).


Si la vale in sfarsit!


Noul proprietar si-a revendicat caiacul.


Papica, bauturica, discutii de gen seara in Solca, la marginea padurii.




Caiacelor le sta bine si la munte, nu-i asa?


Duminica am incercat sa ne dam pe un lacusor de baraj la Solca, in Obcina Mare, drumul forestier era barat
asa ca ne-am multumit cu o plimbare si alta portie de discutii la soare, pe malul lacului.










Si doua de la Mike.



gigitolan

A fost un weekend pe cinste. Multumim gazdelor. Am atasat traseul in Google Earth. Am "explorat" o mica parte din lac, pentru restul asteptam rapoarte de la proaspatul armator de Suceava :)

x_petrolist

Citat din: gigitolan din Iulie 02, 2013, 02:51:54 PM
A fost un weekend pe cinste. Multumim gazdelor. Am atasat traseul in Google Earth. Am "explorat" o mica parte din lac, pentru restul asteptam rapoarte de la proaspatul armator de Suceava :)
felicitari Gigi si felicitari participantilor ... sa-mi spui si mie cind incepi constructia de Lotci sau Catboats : - )