velier american ComPac 23 cu peridoc

Creat de liviumarghidan, August 08, 2012, 07:46:48 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

liviumarghidan

Vind minicruiser de 6 pers, in sare fff buna cu urmatoarele dotari. vele- genovez, gennaker-nou, foc furtuna, randa, rollfok.
instr navigatie- gps nou Lowrence, loch, anemometru, sonar compass, 2 statii una portabila una fixa. are o singura cabina cu 4 locuri de dormit cu aragaz, chiuveta, wc chimic. dimensiuni lungime 7,3m latime 2,4, deplasament 1800 kg, derivor fix lestat de 800 kg. catarg de 7.5 m. pescaj 0,8m. derivorul permite iesirea la val mare ,eu personal am fost la val de 2 m dar si intrarea in delta datorita pescajului mic. este o barca zic eu seriosa, cu cate 3 sarturi pe-o parte, cu un mic bompres. motorul luat de mine de nou are max 50 ore function si este special pentru velier Yamaha hightrust 9,9. peridocul este ca si nou nemtesc - Harbeck facut special pentru barca aceasta, cu o singura axa. este inmatriculat la capitania snagov.pret 17000 eu nediscutabil. 0722304788. liviu

Mihaif99


bogdanbuciu

banuiesc ca iti vei lua una mai mare,
e o barca foarte frumosa
succes la vanzare
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

liviumarghidan

salutare,
barca este din 92, am tot istoricul ei. a fost adusa in anglia pentru cativa ani apoi in austria de unde am cump eu.
nu o vand ca este mica, noua ne este suficienta. oricum o sa-mi cumpar o barca tot tractabila desi asta este una din cele mai mari care se pot tracta. am masina care trage la carlig 3,5 tone dar latimea nu treb sa depaseasca 2,5 m.
apropos ce barci serioase tractabile mai cunoasteti?
sincer o vand pt ca  m-am plictisit de ea si am nevoie de un alt proiect la care sa lucrez. ma gandeam la un race poate desi nu cred ca pot vinde f usor barca asta. am bagat ceva bani in ea si nu sint dispus sa pierd.

liviumarghidan


draken

..."oricum o sa-mi cumpar o barca tot tractabila desi asta este una din cele mai mari care se pot tracta. am masina care trage la carlig 3,5 tone dar latimea nu treb sa depaseasca 2,5 m.
apropos ce barci serioase tractabile mai cunoasteti? "...

nu-s cunoscator, dar.....zic si eu: http://sailboatdata.com/viewrecord.asp?class_id=3493
latimea maxima rutiera nu e 2,55m?...