Iesire Belis 9-11 iunie ...

Creat de hoinar, Iunie 13, 2012, 05:31:14 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

hoinar

Salutare

Aici,
https://picasaweb.google.com/102611596143329936491/Belis911Iunie2012#
sunt ceva poze de la iesirea pe Belis organizata de Sorin Petrean si anuntata pe site-ul TID si pe FB.
Sorine inca o data multam ca tare fain o fost.

O zi senina si blanda,
Radu
Pretuieste si accepta fiecare clipa ca si cum ar fi un cadou primit de la Dumnezeu

Vali

Ce misto arata masina cu 4 caiace deasupra sus in creierii muntilor :). Vad ca si azi inca se mai fac plute din busteni pe lac, in vecinatatea barajului. In 1986 am facut prima oara baie in lacul Belis, era o apa foarte rece, si noi ne dadeam cu pluta din busteni. Atunci mi-am rupt in dos un pantalon, pe care l-am legat intr-un brad, si am zis ca poate vreodata am sa ajung pe acolo, poate-l mai gasesc :P.

Apropo, dupa cum vedeti in poze, n-are nimeni vreo treaba cu legea picnicului, lumea se distreaza si face picnic fara vreo problema, ceea ce facem si noi aici in estul tarii tot timpul. Si cand imi amintesc ce scandal era in iarna despre legea picnicului si cum vom fi obligati sa facem picnic la gramada etc...
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau