Fara barca

Creat de Thor, Octombrie 27, 2015, 05:06:01 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Thor


Rumpi


Mama lui de inventator de la Mangalia. L-au furat domne si suedezii in 1998, si americanii in 2003 si sudafricanii in 2004.
Da cel mai rau l-au furat nemtii domne, ca au bagat scula in productie de serie si o vand la gorobeti pe amazon pe bani buni si saracu inventator de la Mangalia tre sa ceara un ban de la turisti sa nu moara de foame. Sa fie coliva cu mot, nu i-au furat numa inventia, da pana si culoarea de la plastice i-au furat-o astia, tot galbena e si la nemti.
Uite si site-ul nemtilor plagiatori: http://www.aquaskipper.de/indexen.html
Nici macar nu e mentionat saracu inventator pe pagina dedicata a sculelor astora. Vedeti si voi ca eu nu l-am gasit la index: http://www.human-powered-hydrofoils.com/
Domne eu cred ca asta e conspiratie.

Thor

N-am stiut...
Saracu' om, manaca si el o paine de la fraieri. Cred ca m-as fi numarat printre platitorii demonstratiei. Desi... ai vazut cum gafaia? Isi "oxigena sangele"!
Da' de bicicleta de la sfarsit ce zici? Si aia este de furat de la capitalisti?

Rumpi


Lasa ca nu era musai sa stii... Doara nu esti hipster...  :) ;) ;D 8) :o

La intrebarea: "dumneavoastra ati facut-o?" raspunde cu juma de gura "partial, m-au ajutat si altii" si o da repede pe "oxigenarea sangelui". Nu-i politician, n-are tupeu sa minta in fata camerelor.

Dupa cum arata bicicleta e adevarata, adica facuta cu mijloacele unui atelier din fundu curtii. Suspensie fata spate din platbanda cu arcuri spirale, antrenare manuala, suport de piept. Daca a facut-o el sau nu nu ma bag sa spun ca nu cunosc. Dar stiu ca se cerceteaza si exista cateva de cumparat, dar nu cu un sistem asemanator. Se numesc "hand-and-foot bike" si e un nou trend. Problema la sistemul lui e ca nu stiu cum mai carmesti, ca ai mainile ocupate cu levierele. Poate e vo fosta bicicleta de circ pe care se pedala stand in cap pe suportul ala din mijloc.  :o

bradutzu

 ;D
dracia e chiar misto! ;)
Sa auzim numai de bine!

Thor

#5
Citat din: Rumpi din Octombrie 27, 2015, 07:24:17 PM
Lasa ca nu era musai sa stii... Doara nu esti hipster...  :) ;) ;D 8) :o

La intrebarea: "dumneavoastra ati facut-o?" raspunde cu juma de gura "partial, m-au ajutat si altii" si o da repede pe "oxigenarea sangelui". Nu-i politician, n-are tupeu sa minta in fata camerelor.

Dupa cum arata bicicleta e adevarata, adica facuta cu mijloacele unui atelier din fundu curtii. Suspensie fata spate din platbanda cu arcuri spirale, antrenare manuala, suport de piept. Daca a facut-o el sau nu nu ma bag sa spun ca nu cunosc. Dar stiu ca se cerceteaza si exista cateva de cumparat, dar nu cu un sistem asemanator. Se numesc "hand-and-foot bike" si e un nou trend. Problema la sistemul lui e ca nu stiu cum mai carmesti, ca ai mainile ocupate cu levierele. Poate e vo fosta bicicleta de circ pe care se pedala stand in cap pe suportul ala din mijloc.  :o

Dupa comentariile tale, a inceput sa-mi mocneasca un gand cum  ca, totusi, parca am mai vazut dracia. Am miscat un neuron care a trecut pe o dara veche de doi ani: http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,995.0.html   Il cunosc pe ala care a postat atunci. Este mult mai batran acum si a uitat... O sa-i spun sa-si ceara scuze...

ionitzady

si eu l-am vazut live in frumoasa marina Mangalia  si dupa logorie nu parea ......  , avea niste teorii ingineresti si niste formule matematice de numa ... , dar se confirma ca la mare le vezi pe toate ...
  Eu l-am intrebat , de ce tre sa fac atata efort cand s-a inventat barca la rame si orice pluta facuta din orice este mai practica decat chestia asta . Nu am apucat sa-l vad plutind pt ca probabil nu intruneam nr de pers. dar acum chiar sunt dezamagit de el.