Lanterna pentru pescuit.

Creat de Razvan25, Noiembrie 12, 2013, 10:47:55 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 12 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

Acum ..... vorbesc foarte serios . Si sper ca Razvan sa vada .

Baiatu' asta a abordat o gramada de forumuri de pe pozitia "Eu am inventat fututu' , pe voi v-a adus barza" .
N-a luat in considerare niscaiva "mititele" aspecte :

- Suntem harjaiti "la greu" pe segmentul echipament . N-are cum sa vina el sa-mi puna o intrebare infantila despre lanterne , in care-mi strecoara "subliminal" un link catre o "varza" luminoasa chinezeasca , link la care sa nu ma irit . N-are el la vanzare in tot stocul cate lanterne am prapadit eu pe Dunare ...... Si-am vorbit doar despre mine ! Sunt alte cateva sute de oameni cel putin tot atat de pertinenti in aprecierea unei asemenea recomandari .
Stereotipia idioata cu care-a initiat bullshiturile alea de topicuri este de-a dreptul deranjanta .
Nu-i denigrez "painea" . Din aia traieste el . Dar mi-ar fi placut o atitudine barbateasca , in care sa contacteze adminii , sa le ceara elegant permisiunea de-asi promova produsele . Mult mai bine ar fi fost vazut daca - de exemplu - ar fi acordat o reducere de X% la comenzile venite prin MP , prin intermediul forumurilor .

- Se avanta inconstient in zeci de forumuri neluand in considerare faptul ca pe acestea evolueaza .... d-ai nostri , nene ! Baieti cu afluenti de Dunare curgandu-le prin vene ! oameni care - initial fara sa ne stim - ne-au tractat pe apa cand am avut pene , ne-au tras la mal pe ceturi de nepatruns , etc . Am devenim prieteni buni si vorbim multe intre noi . Este cazul aici doar a .... navigatorilor , a rapitorilor , a alora cu pustile !
Pai stie Razvan , de exemplu , ca la Cernavoda , in insula , nitel amonte de Alionte , i-am cinstit pe vanatori cu un bors de peste si-au dat la schimb o tocana de caprioara ? Nu stie . Iarasi ne-am facut prieteni Indiferent cate rahaturi d-alea vinde el .
Iarasi nu stie ca din 13000 de "rapitori" ..... fo trei-patru sute au numerele noastre de telefon ! Mai mult , nu stie cat l-am tavalit la telefoane pana sa-l penibilizam in topicuri .....

- Pe toate forumurile astea se gasesc , spre surprinderea lui , niscaiva baieti cu capu' la locu' lui . Si si-l pun la treaba . Inclusiv in situatii stupide in care sunt aburiti de cate unu' d-asta . Rezultatul ? Si-o ia penal ! Tare sunt curios daca va mai vinde macar un pui de LED pe vreun forum de "salbatici" traitori dupa reguli despre care el nici nu-si poate imagina ca exista .

- "Strategia" lui a fost de tot kkt-ul . Pune intrebari "cu schepsis" dupa care nu mai binevoieste sa alimenteze cu ceva subiectul . Evident ca toti am luat foc dupa ce-am raspuns de ne-a venit rau si pe el il doare-n kur !

............................................

Iaca , am mai facut un efort si i-am scris si-acum . Barem sa bage la cap si sa nu ne mai futizeze serile cu comertu' asta "bagat pe gat" de baiat istet .

Razvane , capisci , mah ? Hai , esti liber ...... 

Mihaif99

#31
Citat din: modi din Noiembrie 15, 2013, 08:03:19 PM
.................................
Stereotipia idioata cu care-a initiat bullshiturile alea de topicuri este de-a dreptul deranjanta .
Nu-i denigrez "painea" . Din aia traieste el . Dar mi-ar fi placut o atitudine barbateasca , in care sa contacteze adminii , sa le ceara elegant permisiunea de-asi promova produsele . Mult mai bine ar fi fost vazut daca - de exemplu - ar fi acordat o reducere de X% la comenzile venite prin MP , prin intermediul forumurilor .
..............................

+1 pentru remarca asta.

Si de fapt ar avea numai de castigat.

Oricum, cine vrea lanterne chinezesti poate sa isi comande direct de pe  dealextreme.com, sau sit-uri similare. Costa ceva mai ieftin, si gasesti din alea de ultima generatie, care sunt destul de misto. In plus gasesti si reviews cinstite, care te ajuta sa iti faci o idee.

Oricum subiectul a fost interesant, noi am contribuit cu placere, asa da-l in spanac pe asta. Chiar ca ne pierdem timpul sa vorbim de el.

corsarul

Citat din: modi din Noiembrie 13, 2013, 02:27:01 PM
Cochetez foarte serios cu o firma producatoare de lanterne din China sa scoatem pe piata un model din fonta .
O sa razi...dar esti in urma....
Au scos o lanterna , care este mai mult "pulan"...grea nene grea...
Cu proxima ocazie o sa vin cu o poza....treaba e' ca chiar are forma unui "pulan"si poti s-o ti in masina, pentru ca oficial e' lanterna  8)

cristiantutuianu

Modi ai dreptate  1000 %
cmall   are blog si Postari Youtube pentru tot ce vinde
  ;D ;D ;D
pe Youtube sunt sigur ca manutzele care se vad sunt .... :o....m....... :om....m..... :o
??????????
razvanel  el e ?

:-[  :'(  :-[  :'(

Razvanele a-i ajuns caterinca cu budinca......pacat
postai la vanzari 
http://forum.capcompas.ro/index.php/board,61.0.html
nu aveai frigiderul plin cu ,carne    FYWM asta e indicativul pe care m - a poti  contacta pe ultra scurte.
Parca vad lanterna de care zice corsarul

Intersect

Uitasem de topicul asta "fura tare curent baietu asta"dar oricum interesant topicul.
Lanterna pe care am precizat-o o folosesc numai acum toamna cand se innopteaza rapid si exclusiv in Delta asa ca face fata si la cei 300 de lumeni sau cat are.Stiu ca pe Dunare este interzis orice fel de proiector asa ca exclus,am avut un drum noaptea pe Dunare si nu prea mi-a placut.Am promis sa nu mai repet experienta.
Lanterna care mi se pare cea mai indicata si pe care vreau sa mi-o iau pe viitor cand o saam un acces de nebunie o sa fie LedLanser X21R,am vazut-o e laser,nu am cuvinte.
Raspunsul de pe forumul vanatorilor a fost tare,de bascalia de pe Rapitori nu mai spun:)
Born to fish,forced to work!!!

modi

Citat din: corsarul din Noiembrie 15, 2013, 08:40:53 PM
Citat din: modi din Noiembrie 13, 2013, 02:27:01 PM
Cochetez foarte serios cu o firma producatoare de lanterne din China sa scoatem pe piata un model din fonta .
O sa razi...dar esti in urma....
Au scos o lanterna , care este mai mult "pulan"...grea nene grea...


Bai , lasa-ma !!!!

Vreau pereche , sa-mi fac ferma !

Se va numi "Ferma De Pulani Chinezesti Cu Figuri Americanesti In Cap" !
Daca mai si accesez niscaiva fonduri europene pentru "Sprijinirea Micro Fermelor De Productie" ..... si m-am scos !

..... Nene !  ;) ;) ;)