First Lady !

Creat de modi, Noiembrie 17, 2013, 08:46:00 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 4 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristiantutuianu

Ciby ai gasit ceva tutoriale pentru freeship.Daca ai asa ceva baga un link .
Multumesc anticipat

gvincentiu

Schita ce  am vazut-o eu pe planseta merge cu strip plank-ul cam asa:
Ganduri bune !

Vali

Citat din: gvincentiu din Noiembrie 29, 2013, 09:14:19 AM
Schita ce  am vazut-o eu pe planseta merge cu strip plank-ul cam asa:

Imi pare rau ca nu se pot da mai multe like-uri. Asta am vrut sa spun de cand am vazut forma stelata, cu gurna, fund in V si redane longitudinale. E ca si cum ai construi un igloo din cubulete de gheata de la congelator :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

modi

Citat din: gvincentiu din Noiembrie 29, 2013, 09:14:19 AM
Schita ce  am vazut-o eu pe planseta merge cu strip plank-ul cam asa:

Nope !!! Ba merge chiar "parfum" !  ;)

Ia da p-aici cu ochiu' :

Vali

Orice merge, dar in cazul nostru e exact ca vorba aia "de ce simplu, cand se poate complicat". Motivul strip-ului la barca din poze e concavitatea bordajului, care nu poate fi obtinuta cu placaj. La formele barcii tale, placajul in s&g ar fi fost cea mai rapida si eficienta alternativa.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

modi

Citat din: Ciby din Noiembrie 29, 2013, 08:43:57 AM

Nr. de puncte de lucru pe orizontala este dat de oglinda + numar coaste + prova, adica 16 dupa desenul tau (cam multe!).


Da, desenul ciorna induce in eroare . Daca te uiti bine frameurile sunt definite "A" , "A' " .... "B" , "B' " .... "C" , "C' " , samd .
"Primurile" sunt doar "ajutatoare ( pt proiectant ) . Imi confera coerenta curbelor . Evident , n-am sa tai 15 - 16 frame-uri pt o barca de 4 m .

Citat din: Ciby din Noiembrie 29, 2013, 08:32:37 AM

Privesc pozele cu schitele facute de Modi si admir inginerul de moda veche, cel cu hartia si trusa de desen.
Multa stima Maestre!

Thx bro !  ;)

...................................................

Si inca odata , va multumesc absolut tuturor pentru disponibilitatea neconditionata de-a ma ajuta !
Imi doresc mult de tot ca vreodata sa va pot intoarce serviciul !  ;) ;) ;)

Ciby

Citat din: cristiantutuianu din Noiembrie 29, 2013, 09:11:43 AM
Ciby ai gasit ceva tutoriale pentru freeship.Daca ai asa ceva baga un link .
Multumesc anticipat

Am un manual, l-am descarcat cu o varianta mai veche, dar nu o am pe calculatorul acesta. O sa ma uit pe laptop zilele astea si daca nu uit, o sa-l copiez pe stick si ti-l trimit luni. Dar pana atunci da-i o cautare pe google cu Freeship manual, poate-l gasesti mai usor. (mie nu-mi merge google-ul pe calculatorul asta  :-[ )

cristiantutuianu

Citat din: Ciby din Noiembrie 29, 2013, 11:09:23 AM
Citat din: cristiantutuianu din Noiembrie 29, 2013, 09:11:43 AM
Ciby ai gasit ceva tutoriale pentru freeship.Daca ai asa ceva baga un link .
Multumesc anticipat

Am un manual, l-am descarcat cu o varianta mai veche, dar nu o am pe calculatorul acesta. O sa ma uit pe laptop zilele astea si daca nu uit, o sa-l copiez pe stick si ti-l trimit luni. Dar pana atunci da-i o cautare pe google cu Freeship manual, poate-l gasesti mai usor. (mie nu-mi merge google-ul pe calculatorul asta  :-[ )

Thank you broo  urma sa dau cautare............. >:( >:( >:( >:( >:( >:( dar uploadez ceva si .......cu stik-sul de la RDS ..... >:(

Intersect

Born to fish,forced to work!!!

cristiantutuianu

Multumesc Intersect .....cand  vi la o plaja  ;D ;D ;D ;D

Intersect

Cat de curand,cred ca fac Constanta apoi Bucuresti,cred ca trebuie sa ne conversam in privat ca ii stricam opera omului.
Born to fish,forced to work!!!

cristiantutuianu

Daca Modi are nevoie de ceva de la mine ,o sa te rog sa faci tu pe curieru .
Lasa asa sa vada modi ,disponibilitatea membrilor la executare "FIRST LADY"

Intersect

Intotdeauna cu mare placere,doar sa ne spuna ce are nevoie,am si o cantitate mai mare de bagaje ca si marinar asa ca se poate....
Cum spunea SS daca ai oe cineva in state sa il rogi sa iti aduca motorul electric printre chiloti sa nu mai platesti taxe vamale :)
http://forum.capcompas.ro/index.php/topic,671.15.html
Born to fish,forced to work!!!

modi

Citat din: Intersect din Noiembrie 29, 2013, 12:45:56 PM

Ai nevoie si de free ship?

Pai .... p-ala-l vreau !  :)

Citat din: Intersect din Noiembrie 29, 2013, 12:45:56 PM
  Felicitari Modi,sper sa ne vedem saptamana viitoare la Bucuresti sa mai povestim.

Danke bro ! Te astept cu toata placerea .....  ;)

Ciby

#134
Citat din: modi din Noiembrie 30, 2013, 07:50:55 AM
Citat din: Intersect din Noiembrie 29, 2013, 12:45:56 PM

Ai nevoie si de free ship?

Pai .... p-ala-l vreau !  :)
...

Pai nu l-ai descarcat de unde ti-am dat link-ul?
Trimite-mi pe MP adresa de mail si ti-l dau eu.

Iata-l aici