Cap Compas

Povestea unui om si a unei barci

https://www.bluewaterclub.ro/blog/povestea-unei-b%C4%83rci-i-virusul-jules-verne

Read More

Veliere cu derivor mobil

Salutare tuturor,

Cochetez cu ideea de a achizitiona intr-un viitor relativ apropiat (in functie de oportunitati si posibilitati) un velier pe care sa-l pot folosi pentru agrement pe unele dintre apele interne si costier pe Marea Neagra, eventual cu iesiri pana la vecinii bulgari sau tran

Read More

Ce barca v-ati dori cadou la o valoare maxima de 20.000 euro !

Desi poate pare putin amuzant la prima vedere , ar fi interesant sa vedem care e diversitatea de gusturi intre membri .
Propun un fel de sondaj care sa nu tina seama de posibilitatile financiare de moment deci sa presupunem ca ar fi CADOU !
Nu e nevoie de argumentatie pentru a nu genera di

Read More

Cea mai buna barca din aluminiu pana in 5 metri de categoria C (mare costier)

Vad ca nu exista un topic de acest gen desi exista franturi tangente pe alte topicuri .
Se pare ca incet , incet ma apropii de ceea ce trebuie , dupa ce am citit tot forumul la capitolul Ambarcatiuni .
Care e cea mai buna barca de aluminiu pentru 4 persoane pana in 5 metri ?[/

Read More

Achizitie velier / Initiere in sailing

Salutare tuturor.
Stiu ca este deja un topic cu acelasi subiect, dar am zis sa deschid unul nou vazand ca s-a pus praful pe discutia aia de acum 3 ani.

Sunt newbie, si in caut sa dezvolt un hobby nou. Ideea velierelor si-a gasit cumva loc in creierul meu si a inceput sa faca radacini

Read More

Navigare

[0] Forum

Du-te la versiunea completă