* *

User

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30

Rampa lansare velier transportabil la marea Neagra

Salutare tuturor,

Am si eu o intrebare; exista vreo rampa de lansare la apa pentru un velier transportabil pe litoralul romanesc?!

Si daca DA (de aici incep restul intrebarilor), din experienta, se poate lansa pe aceasta rampa un velier cu derivor fix?

As vrea sa sti

Balustrada de protectie velier

Salutare tuturor!

Am reusit sa imi trimit micul velier in tara in week-end. Este in siguranta in curtea unui prieten din Constanta.
Vreau sa montez o balustrada de protectie pe laterale. Eventual din cablu de inox acoperit cu pvc. Am gasit cateva variante. Nu gasesc insa acele picio

Alegere barca pentru 20 CP

Salutare!
In ideea de a nu pune mai mult stres decât este deja pe umerii lui Vali pentru un 4.3 . Apelez si eu la cei ce se pricep cu adevărat cu următoarele întrebări.
Are cineva idee ce barca este cea puntata din foto de mai jos?
Credeti ca ar merge cu un 20 2t?
Eu am vazut-o

inmatriculare barca?

Salut,

Detin un Lotus Major echipar cu motor 15CP/4T.
Am incercat sa imi fac permis de acces in Delta Dunarii pentru barca si imi cere sa dau, printre altele, "Certificat de ambarcaţiune/ nr de înmatriculare" si "Portul de înmatriculare".

Din cate stiu

Pret corect velier 22 picioare

Salut. Am constatat ca anul asta am dat la apa o singura data velierul meu de 22 de picioare din Mangalia si ma bate gandul sa il vand. Care vi se pare pretul corect pentru el? Interiorul e refacut, fibra vopsita, lemnaria reconditionata, instalatia electrica refacuta, tras prize de 12v si adaptoare
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30

Recent

Last 5 Shouts:

Vali

August 07, 2018, 09:49:52 pm
Atentie: pe Shoutbox se pun chestiuni de interes pentru toata comunitatea, anunturi importante etc. Postarile personale le pastram exclusiv pe topice. Multumesc.

bobinuta

August 07, 2018, 05:47:51 pm
Solicit recomandare scule (ieftine) de pescuit la Marea Neagra! https://forum.capcompas.ro/index.php?topic=2747.msg47390;topicseen#new

euromarketro

August 06, 2018, 01:46:28 am
stimati colegi, am nevoie de experienta si sfatul vostru, ma puteti ajuta? ... sper sa nu fiu prea insistent
https://forum.capcompas.ro/index.php/topic,1481.msg47377/topicseen.html#new

Vali

August 03, 2018, 02:10:31 pm
Capitane, cauta pe forum, e un aviz care interzice circulatia cu barci neinscrise pe senal.

capitanu

August 03, 2018, 11:08:18 am
Salut, despre ce aviz este vorba si unde a aparut. Pe AFDJ nu am vazut nimic. Ma uit destul de des. O zi frumoasa.

Show 50 latest
Membri
Stats
  • Total Mesaje Postate: 47112
  • Total Subiecte: 2424
  • Online Today: 44
  • Online Ever: 154
  • (Octombrie 12, 2018, 11:07:28 pm)
Utilizatori Online
Users: 3
Guests: 37
Total: 40