barca tip catamaran

Creat de dany, Ianuarie 27, 2014, 04:20:00 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 11 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristiantutuianu

#30
Citat din: bradutzu din Ianuarie 28, 2014, 02:39:56 PM
pai am vazut ca a inceput deja sa scoata de pe ea. A inceput cu ...........oglinda ::)!
nu m-am putut abtine! :-[
Citat din: bradutzu din Ianuarie 28, 2014, 03:16:22 PM
care oglinda bre nene? nu vezi ca barcii asteia nu-i trebuie oglinda?

??????????????
Am facut referire la faptul ca barca a fost gandita sa pui motor pe ea(forma care o are oglinda).Fara placajul fixat in pupa care nu a avut alt rol decat de placa de protectie oglinda motor

cristiantutuianu

La rugamintea lui  dany   :-[ am .....desenat ...ce se vede
Povesteste dany ce si cum , despre

cristiantutuianu

#32
Pardon am uitat ca vrei autocolant  ;D  ;D  ;D

byteworks

Fiind barca de pescar, nu-i prea papagal vopsita?

dany

#34
MULTUMESC ! Ai facut o treaba buna,de acum la treaba ca ai ce,daniele!.Am taiat deja o buna parte din rondelele de polistiren extrudat din care voi face doua bucati de''balon'' ce se vor uni la mijlocul provei,dupa care voi acoperi polistirenul cu poliplan,lipindul cum se lipeste o pneumatica,lasand o banda de 3-4cm inspre barca in care voi baga capse cu gaura din 15 in 15cm ,In bordul barcii voi prinde suruburi cu capul gaurit in care vor intra capsele,dupa care voi baga o sfoara prin capurile suruburilor si astfel se vor fixa baloanele.Ma mai gandesc la asta.salut.[poliplanul este rosu inchis]

cristiantutuianu

Citat din: byteworks din Februarie 03, 2014, 10:43:47 AM
Fiind barca de pescar, nu-i prea papagal vopsita?
Dany trebuia sa comenteze legat de "papagal"
Avem si varianta camuflaj   ;D  ;D  ;D

dany

Nu de alta s-ar putea sa-mi las barca pe undeva si sa nu o mai gasesc ;D,  Are si biteworks dreptate,dar e bine sa fii vizibil cu o barcuta asa mica pe dunare....

bradutzu

dar totusi sa nu uiti ca noaptea toate pisicile sunt negre! :P
Sa auzim numai de bine!

dany

Am sa evit sa ma prinda intunericul,sau oricum o sa am in bagaje 2-3 lanterne ...

Rumpi

Dany daca tot umpli balonul cu xps nu te mai chinui sa il imbraci in poliplan. Ia o tesatura de nylon (sau sunbrella) si coase balonul la masina, e mai simplu si mai rapid. Il prinzi asa cum ai planuit, cu suruburi.

dany

Rumpi,la ce tesatura de nailon sa ma orientez si unde s-o gasesc?Poate gasesc si ceva mai suferitor la culoare nu rosu cum am poliplanul...Multumesc de idee!

Rumpi

 Ce culoare vrei si de unde esti?
Teoretic iti merge orice "fas" mai gros. Pe tine nu te intereseaza sa tina aerul inauntru asa ca o tesatura gen cordura care e rezistenta la abraziune e foarte ok, se coase usor la masina si poti sa ii cosi ochi de chinga sa ti-o prinzi de barca cum vrei. Sunbrella ar fi ideal ca rezista cel mai bine la ultraviolete, dar depinde ce gasesti in zona ta si la ce pret gasesti materialul. 

cristiantutuianu

Bine zici Rumpi     
Cu ocazia asta scapa si de baloane de acostare  ;D
Trebuie sa fie atent  cand croieste materialul

dany

Cred ca 10m patrati ar fi suficient si daca ar fi si albastru ...super.Sincer la sunbrela nu m-as baga[costuri ?]Un fas gros cred ca gasesc pe undeva ::)vedem.Croitor am si o sa vina el sa le croiasca.Multumesc .

coldea radu ioan

salut,dany,vad ca te-ai apucat serios de lucru! mi-am deschis cont pe site,ms pt indicatii,imi place! cum esti?