loc pt lansat barca langa bucuresti

Creat de marian giurea, Noiembrie 09, 2014, 02:45:07 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marian giurea

salutare tuturor
am achizitionat de curand o barca de 4.06 lungime si as vrea sa o lansez la apa undeva pe langa bucuresti pt o proba a barcii si a motorului totodata.
daca stiti un loc unde as putea sa o lansez direct de pe peridoc,va rog sa-mi dati un nr de telefon,un link ,sau orice alt contact posibil
eu am cautat pe  pantelimon si cernica dar n-am gasit deocamdata nimic
va multumesc si astept un raspuns de la voi

Lacramioara

Buna seara,

  Stiu un loc pentru lansari(rampa cimentuita) la un ponton de pe Snagov, loc. Ghermanesti, Ilfov . Daca doriti va pot da un nr de telefon .


marian giurea

da va rog,m-ar ajuta foarte mult
multumesc

corsarul

#3
Snagov Sat...Intrarea Florilor
Citeste si aici !  http://www.barcaholic.ro/f7/rampa-amenajata-pentru-lansare-de-pe-peridoc-herastrau-sau-alt-lac-2944.html


".....De pe DN1, Ciofliceni, Ghermanesti, satul Snagov, la notar se ia la stanga pe strada Florilor, apoi stanga pe intrarea Florilor se ajunge la apa. Straduta e asfaltata, larga, intrarea in apa lina, poate prea lina, cu fund solid, prundis. E loc public, fara nici o plata, folosit de la gonflabile de vinilin pana la salupe mari. Este loc pe marginea stradutei pentru parcat masina si peridocul. "

PS :Randurile de mai sus sunt copiate... dar indicatiile si locatia sunt cat se poate de reale.... ;)


Lacramioara

tel. 0722230550 , IULIAN.

GHERMANESTI, ILFOV

Thor

Si in Ciofliceni este rampa: din sosea se coboara spre lac pe Str. Vlad Tepes sau pe Str. Mircea cel Batran si apoi, la dreapta, pe Str. Bisericii pana in lac. Rampa este betonata. Se poate parca masina pe strada, de sus de la biserica pana jos la lac.
Ciofliceni este prima comuna in care ajungi dupa ce iesi din DN1 spre Comuna Snagov (Ciofliceni - Ghermanesti - Snagov).
Chiar langa rampa se gaseste si pontonul cu punctul de lucru al Capitaniei Snagov (sediul principal este pe Herastrau, in spatele pavilionului H).

marian giurea


marian giurea

am vorbit azi cu cineva care locuieste in snagov,a vazut barca mea si mi-a spus ca nu mai este posibil sa o mai las la apa pe lac pt ca nu mai este permis accesul pe lac barcilor cu motoare mai mari de 5 cp,daca este adevarat ,daca ati mai auzit si voi asa ceva va rog sa-mi spuneti si mie
multumesc

Alex1958

Ar fi tare de tot!
"Baietii de baieti" de pe Snagov nici nu concep mai jos de 50 CP. Nu cred sa fie vreunul cu motor de 5 CP.
In orice caz eu am lansat la punctul nautic de langa vechiul strand asta vara cu motor de 20 CP fara probleme.

Spinoza

Citat din: marian giurea din Decembrie 15, 2014, 05:43:39 PM
am vorbit azi cu cineva care locuieste in snagov,a vazut barca mea si mi-a spus ca nu mai este posibil sa o mai las la apa pe lac pt ca nu mai este permis accesul pe lac barcilor cu motoare mai mari de 5 cp,daca este adevarat ,daca ati mai auzit si voi asa ceva va rog sa-mi spuneti si mie
multumesc
Unde n-ar face Dumnezeu o asemenea minune...
"Curata ograda ta, bucura-te de curatenie si lasa gunoiul vecinului acolo unde vecinul insusi l-a pus."
Nicolae Steinhardt