Egee : vantul e bun, entuziasmul e mare :)

Creat de Florio, Septembrie 20, 2015, 09:13:17 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Florio

Pentru un zambet: asta e starea de spirit, in calatorii pe ape albastre :)


https://youtu.be/TA5YFdOlRPU

Bogdan ion

Chiar ma intrebam, cat mai dureaza pana incepi sa dai cate ceva din casa, ai vazut ca "noi" am fost rabdatori.
Foarte frumos si sa iti traiasca echipajul.

Florio

Citat din: Bogdan ion din Septembrie 22, 2015, 07:41:32 AM
Chiar ma intrebam, cat mai dureaza pana incepi sa dai cate ceva din casa, ai vazut ca "noi" am fost rabdatori.
Foarte frumos si sa iti traiasca echipajul.

Multumesc Bogdan, noi ne-am distrat grozav :) .
N-am inceput sa povestesc din lipsa de timp, anul asta fiind pentru mine moartea timpului liber. Chiar ma gandeam cum si daca e cazul sa povestesc iesirea prin Egee, colegii nostri de forum fiind focalizati foarte mult pe probleme tehnice (pe care am de gand sa le atac si sa le impart cu voi :) ).
Totodata, anul asta, croaziera pe mare a fost dusa mult in zona de placere, de vacanta, mai putin intr-una de calatorie pe distante lungi.
In sumar:
-Traversari de munti cu barca in spate
-Peripetii administrative,
-capete sparte la propriu  ;) ("Je" cum ar zice francezul)
-Traversade cu vant puternic
-Tihna de croazierist ancorat in locuri semi-salbatice
-Catarari pe munte vulcanic
-Balaceli in bazine sapate de cascade montane
-Hoinareli insulare
-Infruntari de vant napraznic pe mare suparata

etc...etc... :)

pelicanul

Seamana cu un rezumat la "Comoara din Insula"! Lipsesc piratii, din fericire, dar am banuiala ca v-ati distrat bine si fara ei... :) De fapt, eu am facut putin spionaj la domiciliul clientului si, la un pahar de ... vorba :) am auzit o parte din poveste. Asta m-a facut si mai nerabdator sa citesc aventurile pe larg!


Florio

Citat din: pelicanul din Septembrie 22, 2015, 09:48:16 AM
Seamana cu un rezumat la "Comoara din Insula"! Lipsesc piratii, din fericire, dar am banuiala ca v-ati distrat bine si fara ei... :) De fapt, eu am facut putin spionaj la domiciliul clientului si, la un pahar de ... vorba :) am auzit o parte din poveste. Asta m-a facut si mai nerabdator sa citesc aventurile pe larg!

He, he, he...a fost o vizita cam scurta, dar foarte placuta :)