Constructie Pocket Cruiser la Cluj

Creat de timberland0910, Noiembrie 06, 2016, 04:33:48 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

BogdanFerariu

Si mie mi-a cazut la suflet Bo Jest- ul. Nici mie nu imi pare o barca potrivita pentru navigare costiera si vreau sa gasesc o barca asemanatoare cu asta,  dar potrivita pentru mare.
Singura solutie din cate inteleg,  ar fi o barca mai mare, cu alte proportii?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


timberland0910

#46
Citat din: BogdanFerariu din Aprilie 08, 2017, 11:21:11 PM
Si mie mi-a cazut la suflet Bo Jest- ul. Nici mie nu imi pare o barca potrivita pentru navigare costiera si vreau sa gasesc o barca asemanatoare cu asta,  dar potrivita pentru mare.
Singura solutie din cate inteleg,  ar fi o barca mai mare, cu alte proportii?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
Sunt oameni care merg cu Bo Jestul in Marea nordului.. deci merge si pe mare...dupa ce o termin te invit la o iesire pe mare sa vedem ce piate...daca se iese cu laguna pe mare , cu Bo Jestul de 1.2 tone nu cred ca voi avea emotii

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


BogdanFerariu

Nu are 800 lbs,  adica vreo 400 kg?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk


timberland0910

Citat din: BogdanFerariu din Aprilie 09, 2017, 04:34:01 PM
Nu are 800 lbs,  adica vreo 400 kg?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
Ba da ..800 lbs Hull weight..adica doar carena goala...acolo mai pui puntea. cabina.geamurile.dus.wc.paturi.etc

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Mai conteaza ft mult esenta de lemn ...nu e tot una bradul.pinul.lariceam cu mahon .stejar .tec

VladIndigen

Salut! Mai esti in Cluj?  ...scuze ca intreb asa direct, eu sunt tot in Cluj, am cumparat un velier sub 7 metri, din 1936, si m-am apucat sa il restaurez. Hai sa bem o bere si sa stam la o poveste...cred ca suntem singurii nebuni din Cluj:)   ...si eu abia acum am vazut postarea ta..