Angelo Molinari 4,9m

Creat de bbl81, Aprilie 10, 2017, 02:58:39 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

bbl81

salut Ben17,

modelul asta de barca imi place foarte mult. se poate sa pui mai multe poze cu barca, interior exterior?

ps: bine ai venit pe site!
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ben17

Cu placere,insa  nu am decat cateva facute cu diverse ocazii,neelocvente.Acum nu am dat-o la apa, este in curte pe peridoc,infofolita din iarna trecuta.Probabil dupa sarbatori am sa merg la Tulcea sa-i fac revizia la motor si atunci am sa-i fac poze.

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

ben17

Revin cu cateva informatii si poze.Saptamana asta i-am schimbat ulei motor si grup,filtre ulei si benzina,impelerul,i-am montat un hydrofoil si inca cateva retusuri.Sunt foarte multumit de barca,o folosesc de un an,deci un sezon,2016.Este o barca stabila pe valuri destul de mari,la viteza "topaie " putin pe valuri,cred ca ii mai trebuiau vreo 50 de cm in lungime,gliseaza aproape instantaneu cu 50 cp,desi un 70 cred ca ar fi ideal(maxim admis in acte 60 cp)Ca viteza,am verificat cu Sygic,merge cu 52km/h la 5500 de ture,nici prea mult nici prea putin,multumitor.Consumul este f.bun,8l/h,singur(cum pescuiesc de obicei)si undeva la 10-11 incarcat(consum facut la 4000-4500 de ture)Este o barca care imi da  siguranta,mai ales pe canalele rectificate de pe Sfantu Gheorghe care au 20-25 m adancime,unde stau deseori ancorat la crap si unde circulatia este cam ca pe Magheru...Ca inconvenient as spune ca nu este prea spatioasa,consola centrala este bine pozitionata pentru condus,insa te strecori cam greu pe langa ea,mai ales cand esti intr-un dril cu un peste mai acatarii.Pe scurt,este o barca de pescuit ideal pentru   o persoana,iar de plimbare pentru patru si bagaje.

bbl81

"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"