despre RAR peridoc

Creat de mikcutu, August 28, 2017, 02:16:05 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

mikcutu

Salut,

Poate cineva sa imi spuna daca atunci cand merg la RAR cu peridocul, trebuie sa dau barca jos de pe elsau pot sa merg si cu ea pe peridoc?

Merci,

Thor

Anul trecut, eu am dat telefon înainte și am întrebat. Mi-au spus să vin fără barcă. Dar barca mea este ușoară (80 kg).

bbl81

fara barca, deoarece peridocul va fi cantarit, masurat, verificata seria...etc.
"O zi proasta de pescuit este mai buna decat o zi buna la munca"

Haiduc

Salut
Trebuie fara barca pt ca peridocul trebuie pozat este exact ca la masine cu cartea de identitate La reviziile itp te poti duce cu barca pe el chiar daca si acolo ii face poze acolo se accepta

Thor

Scuze, eu m-am referit la ITP atunci când am spus că mi-au răspuns să vin fără barcă. La RAR am fost acum... 100 de ani...

Alex1958

Eu m-am dus in 2013 cu barca pe el si a fost un caz special, detarare.
Nici n-aveam unde s-o las!

Dbr

Cu barca sau fara barca pentru ITP este acelasi lucru.
Stima tuturor.

teo pes

Dar cand mergem cu masina ne pune sa I golim portbagajul? , aici la Buzau nici nu am intrebat inainte nici nu au zis ceva, si nici la nimeni din grup ! la RAR  si cu si fara ! mai nou ! asta deca este in regie propie !
Viata i grea !!  Dar trece !!

kama3

La ITP n-ar trebui sa conteze daca are barca sau nu pe el. Ca nu il cantareste.
La RAR la omologare normal ar fi sa fie gol pentru cantarire.

crysty

La ITP i se testeaza si frana?
Daca da atunci trebuie sa fie incarcat poate.

mikcutu

Am auzit de la cineva ca daca peridocul este deja inmatriculat (dar pe alt judet) nu ar mai trebui sa mai trec pe la rar. cica trebuie sa fac doar transcriere si asta ar insemna sa ma plimb doar cu actele. Este adevarat?!

Merci.

kama3

Eu din cate stiu in cazul vehiculelor inmatriculate deja in Romania nu mai este necesara identificarea RAR in cazul schimbarii proprietarului.

corsarul

Si la RAR, dar si la ITP am fost cu barca pe el....nu a obiectat nimeni !
Mai mult, la RAR, am fost intrebat de anumite "chestii" legate de barca, nicidecum de peridoc.
S-au masurat cotele principale de catre un inginer de acolo si cam aceasta a fost tot...si apoi, da-i si asteapta...si asteapta...si asteapta ... :P

nicu

Salut -am facut ITP-ul de doua ori cu barca pe el fara spagi sau interventii ! Prima data chiar au oprit peridocul in timp ce faceam revizia ITP cei de la RAR pentru supraconrol sau aleatoriu dar nu am avut nici o problema!

Razvan Evergreen

Am eu una mai tare. :o  Peridocul meu are ITP valabil pana in mai 2018.  Pereidocul meu este in Grecia.  Ce-I de facut?
Nu cred ca-l mai aduc in Romania dar cu siguranta ma mai dau cu el prin Grecia.