Gelcoat matrite....negru

Creat de corsarul, Aprilie 22, 2011, 11:29:57 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 6 Vizitatori vizualizează acest subiect.

corsarul

    Deoarece aveam neaparat nevoie....si ne-gasind in cantitate mai mica am fost nevoit sa achizitionez un bidon de 20 kg gelcoat matrite ...negru de la Rompolimer Composites. Fiindu-mi necesara doar 10 kg restul de inca 10 kg ...i-mi prisoseste ....pretul de achizitie este 42.20RON/kg (vezi poza factura). Celor care au nevoie de asa ceva va pot trimite ce cantitate doriti, impreuna si cu o copie a facturii de achizitie ! ;)


Vali

Salut Ionut, ti-am gasit un client pentru cateva kile, plus ca s-ar putea sa iau si eu. Ramane dupa Pasti, asa ca pana atunci sarbatori cu bine :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

corsarul

Multumesc ! :) La fel va doresc si voua ! Paste Fericit!!!!!!

drosofila72

#3
Vali mie cam cit gelcoat  miar trebui pentru barcuta care lucrez la ea?
daca mai e ma bag si eu.
Romanii au talent.Nalivaaai !!!!!!!!

Vali

Salut Vali, la dimensiunea barcii tale de 3,6 pe 1,4 metri, cred ca iti ajung cam 4 litri, deci putin peste 4 kg (densitatea gelcoatului e putin mai mare decat a apei). Oricum e bine sa fie mai mult decat mai putin, fiindca gelcoatul il dai pe tot odata. Daca se termina, pana iti vine alta marfa cel pe care l-ai dat se strica daca nu-i bati fibra.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

drosofila72

ia spuneti-mi dragii mei cum ma lipesc si eu de 5 kg de gelcoat?

Romanii au talent.Nalivaaai !!!!!!!!

Vali

Pai daca iti trebuie gelcoat de matrita, ia legatura cu Ionut-corsarul. Daca iti trebuie gelcoat pentru barca, fa intai matrita, si cand incepi barca ti-oi trimite eu o butelca ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau