Bun venit pe Forumul Cap Compas

Creat de Vali, Aprilie 16, 2011, 03:58:37 AM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 13 Vizitatori vizualizează acest subiect.

mariusm piesenoi111

Bine ai venit și.....cu apa doar ne spălăm și mai plutim bărcuțele pe ea.ATÂT! :)

Razvan Evergreen

Multumesc. Am invatat lectia. Apa sub barca, atat! Cat despre ''Pelican'', sunt un var de ''Pelican'' ;D

Intersect

Citat din: Razvan Evergreen din Octombrie 29, 2016, 05:26:42 PM
Multumesc. Am invatat lectia. Apa sub barca, atat! Cat despre ''Pelican'', sunt un var de ''Pelican'' ;D

Cred ca te cunosc de undeva  ;D
Born to fish,forced to work!!!

pelicanul


Razvan Evergreen


acig

,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Adrian Iamandi

Vă salut !
Mă numesc Adrian Iamandi, sunt din localitatea Hârșova si sunt un mare iubitor de ieșiri cu barca pe Dunăre (deocamdată) și cu rulota în natură alături de prieteni vechi și noi !


gvincentiu

Ganduri bune !

acig

,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

Haiduc

Bun venit
Suntem multi si cu rulote nu numai cu barci

sofinel65

salutare
ma numesc Vilcu Vasile , din Arges , am pasiunea pescuitului si sunt un incepator in privinta barcilor (celor adevarate ..) dar vad ca am de unde invata . Va salut pe toti .
O barcă este o gaură în apă, înconjurată de fibră de sticlă, în care arunci bani ...

bradutzu

bine ai venit. Daca vrei sa inveti despre barci, ai de unde si ce invata!
Sa auzim numai de bine!

Haiduc


adi-r

Salut!
Numele meu este Adrian Roman, am 40 de ani si sunt din Bucuresti.
Pasiunea pentru barci a inceput in urma cu cativa ani, datorita concediilor in Marea Mediterana.
Prima barca a fost un Zodiac cu o vechime nedefinita, cu un motor antic de 5 cai. Dupa prima folosire, in Peloponez, am aruncat-o, pentru ca i s-a desprins oglinda in una din parti in mjilocul golfului si am ajuns la mal ca in cascadorii rasului. Eram doi oameni in barca si, cumnatul meu umfla unul dintre baloane si in acelasi timp arunca apa din barca cu un papuc, iar eu cu o mana tineam motorul sa nu cada din barca odata cu oglinda desprinsa, iar cu cealalta conduceam barca spre mal.
A fost ceva de vis, un inceput promitator pentru doi oameni care urmau sa devina pasionati de barci.
In acelasi an, 2012 am cumparat o pneumatica Kolibri de 3,60 metri, noua, iar in 2013 un motor Selva 2T de 15 cai, care a inlocuit anticul motor de 5 cai.
In 2012 am luat permisul, categoria D si C, iar in 2013 am facut scoala la Setsail, adaugandu-mi si categoria S pe permis.
Anul acesta am inchiriat pentru prima data un velier in Grecia, in Golful Saronic si, tot anul acesta, m-am virusat si cu pasiunea pentru caiac.
Acum cateva zile mi-am cumparat un caiac gonflabil Gumotex Seawave, pentru care sunt in cautare de padele pentru mine, sotia mea si fiica mea de 8 ani.
Viitoarea ambarcatiune, pentru care sunt deja in cautari, va fi un catamaran cu vele demontabil, care sa poata fi transportat pe portbagajul superior al masinii.
Deocamdata nu stiu daca va fi gonflabil sau cu flotoare din fibra si nici daca il voi cumpara la mana a doua sau il voi construi singur.
Ramane sa ma hotarasc si cu ajutorul sfaturilor pe care le voi primi de la membrii infinit mai experimentati decat mine in domeniul nautic.
Cam atat despre mine, multumesc pentru faptul ca m-ati primit in randul vostru si sper sa ne vedem pe ape.
Adi

NessyRO

Bun venit Adi! ...și -apropos de vele- vânt din pupa!
Imagination is more important than knowledge. Knowledge is limited. Imagination encircles the world. - A. Einstein