lacul gura apelor

Creat de pilu, August 04, 2020, 03:10:40 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pilu

Am reusit sa ies si eu prima data anul acesta cu noua barcuta pe barajul gura apelor in muntii retezat , printre putinele lacuri unde se mai poate merge cu termic (in zona mea),peisaje superbe  apa cristal ,din pacate nesimtirea si nepasarea autoritatilor locale este fara limite , ultimii 7-8 km pana la baraj se fac pe un drum distrus ,plin de gropi ,bolovani ,poti merge doar cu viteza intai.

gura3 by marian flaviu, on Flickr
gura1 by marian flaviu, on Flickr



gura4 by marian flaviu, on Flickr

gura5 by marian flaviu, on Flickr

Alex1958

Felicitari pentru barca si iesire!
Daca ar fi autostrada ar fi plin de cocalari, asa ca ai grija ce-ti doresti!

bobinuta

Citat din: pilu din August 04, 2020, 03:10:40 PM
Am reusit sa ies si eu prima data anul acesta cu noua barcuta pe barajul gura apelor in muntii retezat
Salut, nu ne cunoastem, dar cred ca nu te vei supara daca o sa-ti spun ca ti se citeste bucuria pe figura!  8)
Ma bucur pentru tine si sunt convins ca ati avut o iesire pe cinste! Felicitari pentru noua achizitie si sa te bucuri de ea pe toate apele !
Citat din: pilu din August 04, 2020, 03:10:40 PMpeisaje superbe  apa cristal ,din pacate nesimtirea si nepasarea autoritatilor locale este fara limite , ultimii 7-8 km pana la baraj se fac pe un drum distrus ,plin de gropi ,bolovani ,poti merge doar cu viteza intai.
Relatarea ta mi-a trezit interesul , pentru ca as dori sa ajung si eu in zona, pentru natura (alaturi de familie) si pentru a incerca sa pescuiesc.
Te voi contacta prin PM sa-ti cer mai multe detalii, daca nu te deranjeaza.
N-am fost deloc prin zona si as vrea sa vin macar pentru 3 zile, cu sotia , sa ne bucuram de natura.

Vreme buna si la cat mai multe iesiri pe apa!
Toate cele bune !
Cezar

#Canal Youtube

pilu

De pescuit se poate pescui dar numai la pastrav ,altceva nu creste acolo , este ceva deosebit daca mergi vei vedea ti-am lasat numarul de telefon in privat. ;)