Dunarea astazi, la Galati

Creat de gvincentiu, Ianuarie 01, 2012, 08:06:20 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Intersect

 Salutare tuturor,Cu placere Vali sa speram ca ne mai tine vremea fara inghet si mai facem ceva iesiri pe Dunare.
@SS pai ar trebui sa o incercam sa vedem ce crede somnul despre ea nu?Daca ai timp facem o iesire la somn,asa ne mai cunoastem si noi.

Born to fish,forced to work!!!

ss

Nu ma tenta! Si-asa sunt suparat pe nevasta-mea ca din cauza muncii ei, n-apuc sa vizitez butoaiele de vin ale lui socru-meu de la Galati, nici Santierele Navale Antonov, de pescuit mi-a si rusine sa pomenesc... Am scotocit toate magazinele de pescuit ca sa-mi fac o trusa de voiaj, am gasit pana si un feeder telescopic, ca sa fiu primit in portbagaj, printre boarfele familiei si eu pe Dunare n-am mai ajuns... :'(

Intersect

 Daca asa sta treaba ar trebui cat mai curand organizata o iesire pe apa(parerea mea)invitatia ramane valabila.
Scule de pescuit se gasesc,vremea sa tina cu noi si somnul sa fie imbiat de bunatatile pregatite:)))
Born to fish,forced to work!!!

blue marlin

O noua lansare la Damen va avea loc vineri, 18.01.2013, la 10:00.
Daca doriti sa participati intrarea este libera...
Nothing is impossible...

capitanu

Din pacate Galatiul este destul de departe de mine, insa asteptam ceva poze daca se poate, ca sa satisfacem curiozitatea. Multumim.

blue marlin

Nothing is impossible...

blue marlin

Maine, joi 28.02, la 10 o noua lansare la Damen. Daca treceti prin zona puteti sa vedeti primul contact cu apa al navei World Peridot, al doilea PSV din serie
Nothing is impossible...

gvincentiu

Astazi iar am alergat,
Dunarea s-a ridicat.
Iara mâine nu-i departe
Si să vezi ape umflate.
Ganduri bune !

monica.lidia

Doamne, Doamne!!! Cata apa,
Voiam sa-mi pun rochia cu coada,
Dar e clar ca nu se poate,
Trena nu stie sa-noate.
Nu plange pentru ca s-a terminat, bucura-te pentru ca s-a intamplat.

gvincentiu

Cu coada sau fara ea,
Tot mai creste Dunarea
Fie dincolo sau 'coleașa
Este mare. Iac-așa:
Ganduri bune !

ss

Fata urata ( de fapt uratita de noi ), a Dunarii, pe Faleza Galatiului.  :'(

ss

Eu cred ca, daca-as avea curajul sa-mi las barca pe Faleza, as trece in fiecare zi s-o verific, din pacate, multi isi bat joc de saracele barcute!  :-[

kmbh69


gvincentiu

Ce facem noi la Galati e apa minerala. Problema e a tuturor: si a celor din amonte care nu au curatat malurile, atat de vegetatie cat si de gunoaie cat si a noastra, la curatat ceea ce aduce apa de sus. Pana la urma, asa se construieste delta: cu copaci, radacini, plauri etc. nu doar cu mâl. Insa gunoaiele  ;D nu-s toate de la noi. Doar s-au adunat aici.
Ganduri bune !

Intersect

Born to fish,forced to work!!!