Pescuitul, boala grea :)

Creat de Vali, Februarie 08, 2012, 09:31:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Fritz

 Si eu vara inot in Dunare... Deja ma gandesc ...ca monstruletul ala nu e singur pe Dunare...O avea si el parinti..bunici !!! ::) ::) :o  ?

iulian_cioclin

Grija mare cu inotatul! Mai ales daca inoti fara slipi...

bradutzu

Sa auzim numai de bine!

bradutzu

Citat din: Fritz din Martie 23, 2015, 03:39:27 PM
Si eu vara inot in Dunare... Deja ma gandesc ...ca monstruletul ala nu e singur pe Dunare...O avea si el parinti..bunici !!! ::) ::) :o  ?

daca somnii de dunare din zona ta devin obraznici, da si tu un telefon si venim sa ii certam ;D
Sa auzim numai de bine!

dany

L-ai gasit in bucatarie....cam pe ce adancime?L-ai dibuit cu sonarul?Ce fir ai pe lanseta?Ce....?..ce...?....cum....?Suntem neplutiti frate!!!!!
Gata , ma echipez si plec la peste... ;D

bradutzu

sa te duci la pescuit este cea mai buna  strategie!
Somnii au atacat la suprafata: 0 - 4 m pe o apa de 20 m
Salutari!
Sa auzim numai de bine!

iulian_cioclin

Dany, echipeaza-te ca si noi avem somnalai pe barajele noastre. In decembrie am avut o aventura cu unul de 241 cm

dany

Asta l-ai luat pe sascut,la baraj.Ai fost vazut si pozat chiar.. ;)

Ciby

M-ati spart fratilor! Saptamana trecuta 173 de cm la Galati! Ce-ai facut Cristi, i-ai dat cu Bradutul pe la mustati? Si acu' asta, auzi tu, 236 cm!!!?!!!
Bai frate, sambata ma duc la Chitila la sabioara si daca nu prind mananc toti viermusii si ma spanzur cu linia de 0,08!!! Imi imprumuta si mie cineva un sapun?

bradutzu

Pai te duci la sabioare dupa care te spanzuri :o. Cum vine asta?
Sa auzim numai de bine!

Ciby

Pai sa ma spanzur inainte? Daca se rupe firul, cu ce mai pescuiesc pe urma sabioare? O sa le aliniez pe toate si tot trec de cei 236 cm, doar asa, sa va fac in ciuda!!! ;)

crysty

Ieri am fost in Tulcea si se spune ca a inceput crapul pe la Mila si Crisan. Am mai vazut si 2 barci pleand la pescuit in balta ceea ce ma duce cu gandul ca zvonul poate fi adevarat. Stie cineva ceva mai mult - poate confirma acest zvon?

bradutzu

pentru ca am cam ramas in urma cu capturile va postez azi ultimele 2 capturi: 190 cm respectiv 152 cm
Am avut un martie extraordinar care ne-a adus in echipa (eu si cu partenerul meu de pescuit) 10 pesti de vis
Sa auzim numai de bine!

dflorin

Felicitari Bradutu!...e clar. Bradutu e tata lor.

iulian_cioclin

Smechereste rade somnul tau. Asta cred ca a stat cam mult pe langa reactoarele de la  Cernavoda.