vand barca lemn cu fibra

Creat de ionitzady, Februarie 28, 2012, 09:38:00 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

ionitzady

  Asa cum spune titlul vand ambarcatiune de lemn imbracata in fibra . Barca este cu pupa oglinda  are parbriz  un set de strapazane .  Starea ei nu este cea mai buna , necesita reparatii dar si pretul este pe masura  si-l v-a decide eventualul cumparator. Pentru relatii apelati 0740122430 sau discutii pe forum la salupa italiana  iar poze le gasiti tot pe forum la insula mica a brailei.

Vali

Daca spui un pret orientativ, le "lansez" oferta baietilor din zona mea. Sunt cativa interesati despre o barca mai ieftina, iar de reparat nu le e frica, au consultantul langa ei :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

ionitzady


ionitzady


cristiantutuianu

#4
Salutare  ionitzady
ATENȚIE: în acest subiect nu s-a mai postat de cel puțin 120 zile ..........ok
Ady cum se numeste  .......ce nume de producator......RANDUNICA???? ce era recomandat pentru motorizare?


nu e secret dar vreau sa aflu "chesti " despre ..pentru ca ,a trecut aproape doua luni de cand am reparat si vopsit -o pe sora ei geamana  ;D ;D ;D

Moshu nu seamana cu barca ...aia ?

Moshu

Citat din: cristiantutuianu din Iulie 22, 2014, 02:28:31 PM
Moshu nu seamana cu barca ...aia ?

Cred ca e acelasi corp insa (mi se pare ca) difera echiparea interiorului si dispunerea crivacelor (crevacelor)...
I'll never ask for forgiveness, my sins are all I have ...

ionitzady

Cristi ,  barca a fost construita (  cu nr 6 si ultima ) in regie proprie de tatal meu in 88  si imbracata in fibra in 91 . A fost propulsata de un neptun  23  hp rusesc , pe toate felurile devreme ,  furtuni si anotimpuri.  Cu barca goala nu cred ca  atingea 30  km/ h  , dar ca motor puteai pune si 50  hp.   Din cauza bagajului   ( din care nu lipsea absolut nimic )  barca mergea mai mereu in deplasament . Rezistenta ei era exponentiala in raport cu frumoasa italiana de fibra , dar si diferenta de greutatea nu era de neglijat.
   Ce sa zic altceva decat ca a fost un membru al familiei care si-a facut treaba de fiecare data si nea adus in siguranta acasa.  Povestesc cu mare entuziasm si nostalgie  dar probabil v-am plictisit asa ca ma opresc .

modi

Citat din: ionitzady din Iulie 22, 2014, 06:52:35 PM

   Ce sa zic altceva decat ca a fost un membru al familiei care si-a facut treaba de fiecare data si nea adus in siguranta acasa.  Povestesc cu mare entuziasm si nostalgie  dar probabil v-am plictisit asa ca ma opresc .

Prietene , cu asa ceva nu plictisesti pe nimeni . Sau nu pe cineva important pentru tine si pentru simtamintele tale ........

Tine entuziasmul si nostalgia la cote maxime . Iti sta bine ......

cristiantutuianu

prima :modi exact  asa ......bine zis ;)

Ady imi pare rau ca nu am poze ,dar cand ajung la Topalu fac poze . Barca fi atent e inmatriculata la GALATI corpul ,crivacele..crevace.. identic diferente minore in zona pupa ,pe oglinda  "parbrizul"difera (montat schimbat ...acum 3 sau 4 ani ) asta nu are volan ;D ;D ;D
Trebuie sa dau ceva telefoane sa aflu si alte detali despre cine ,unde( stiu Galati) cand ,,cum.
Poate e construita de tatal tau ....nu stiu dar in momentul asta  ceva imi spune ca el a facut barca.........firar sa fie nu imi raspunde la telefon propietarul .
Sincer sunt multumit ca am "mesterit" la ea si este iar pe apa(secret acum e de fapt pe ,peridoc)
Cum am detali si poze dau share  ;)

ionitzady

Multumesc baieti pt aprecieri si pt ca sunteti pe acelasi val cu mine .  Cristi astept cu nerabdare pozele la barcuta . Ce i-mi lipseste cel mai mult este spatiul oferit de lugimea ei , nu-mi este dor de greutate dar rezistenta ...  doamne ....  dupa un drum de 8 h cu barca incarcata cu bagaj ce incarcai 2 dacii papuc am ajuns la destinatie ,  iar dupa ce am legat barca  primul lucru care l-am facut  am arucat ancora , in forma de cub si grea de 34 kg ,  pe un mal inclinat cam la 45  grade  cat mai sus .  Ce credeti voi , nenorocita a inceput sa se rostogoleasca la vale direct in barca ... bufff  am auzit sub mine ( eu eram pe prova ) , am inghetat , am comis o prostie de nu-mi venea sa ma mai vad  au urmat secunde de mi se parea ani ... , am sarit de pe cioc si m-am uitat nimic , nu avea nimic , incredibil dar asa a fost .

cristiantutuianu

Citat din: ionitzady din Iulie 22, 2014, 10:12:39 PM
nu-mi este dor de greutate
Da si sora ei grea .....nu vreau sa imi amintesc efortul depus cu inca trei feciori sa o rastorn fara sa distrug parbrizul.......
Am reusit sa vorbesc cu proprietarul si a promis ca maine dupa ce vorbeste cu ....un nene care stie mai multe despre cine a facut barca imi da un telefon .
A era sa uit ...ai vandut barcutza ?

ionitzady

Da , barca a fost vanduta in aug 2012  , motivul  final care a pus capac a fost o rosatura de un bolovan de piatra a chilei in dreptul parbrizului de 70%  plus ca a stat cu ceva apa in ea si nu se mai incadra in tiparul meu :-[