compac 23

Creat de liviumarghidan, Martie 08, 2012, 08:05:43 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

liviumarghidan

Salutare tuturor,
Cred ca e timpul sa ma prezint si eu.
Sint Liviu Marghidan, posesorul compac-ului 23/3. Delungul timpului v_am urmarit posturile. In ultimul timp v-am si cunoscut. Am avut mai multe barci de toate felurile. Desi zic eu ca am o barca misto inca visez la un velier de lemn.
ComPac-ul e o barca de 23.5 piciore cu 4 paturi. a mea e echipata full cu instr navigare autopilot, am un motor hightrust de la Yamaha de 9.9cp. barca are derivor lestat fix de 500 kg. nu este chila oceanica dar derivorul are mai mult de jumate din lungimea barcii. pescaj 80 cm. catarg 8,5 m. deplasamentul e de aprox 1500 kg.
sint cinematographer profesionist mai nou si producator. daca are cineva intrebari legate de fotografii si filmari va rog apelati. sint si profesor de arta imaginii la univ media. daca stiu raspund.

liviumarghidan

am pus aceeasi fotogr. scuze

Florio

#2
Foarte faina , barca .
Ma intreb cum de nu ne-am cunoscut, mai ales ca am fost vecini de pontoane. In prima ta poza nu se vede vizavi barca mea, probabil pentru ca eram pe mare :) . Dar e foarte vizibil locul , la ponton.

Daca mai ai ceva poze, prezinta-ne velierul tau mai pe larg : interior, dotari, aparatura  . Daca ne citesti demult, stii ca abia asteptam asta . :)

bogdanbuciu

Foarte frumos lucru ai, sa te bucuri de el cat mai frumos pana iti iei/faci pe cel de lemn.
IDEM Florio: mai baga poze
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

liviumarghidan

o sa incerc sa bag, dar stiti cum e cizmarul n-are cizme, iar eu nu am fotografii. o sa incerc anu asta care vine poate fac ceva film. am vorbit si cu d-nul Lascu poate facem un curs video, desi nu stiu cati ar fi interesati. oricum promit sa fac un film profi cu barca mea. pe apa.
altfel sa stii ca te-am urmarit Florio in port dar eu eram la pontonul B si cred ca tu la D. Ti-am citit aventura dunareana si vroiam sa vorbim putin.

ss

Daca vrei sa vorbesti putin, nu l-ai nimerit pe Florin!  ;D

Florio

Citat din: ss din Martie 09, 2012, 10:38:29 PM
Daca vrei sa vorbesti putin, nu l-ai nimerit pe Florin!  ;D

Daca vreti sa vorbim putin mai organizam o plenara la Carul cu Bere, unim cateva mese, mobilizam jumatate de personal doar pentru noi si ne punem pe povestit. Ca avem atatea de spus dupa un sezon intreg, incat nu ajung 24 de ore .
  Pana atunci mai spune-ne cum ai pregatit-o pentru iernat, unde o tii, posteaza cateva poze si cu interiorul....prezinta-ne-o pe doamna frumos :) !