Salonul Nautic International

Creat de Nakasone, Martie 11, 2013, 12:02:30 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Nakasone

Credeti ca ar fi interesante cateva comentarii despre recent incheiatul eveniment ? Anul acesta mai bun/rau decat precedentul ? A adus sau nu ceva in plus ?  Grad de interes/impact ? Pareri despre oferta expozantilor (veliere,motorizate,gonflabile, cu rame,etc). Superoferte pe perioada targului de care se putea profita,etc ?
carpe diem

Vali

Eu am vrut sa ajung, dar am renuntat din cauza ca 1. am fost foarte ocupat (inclusiv in weekend), si 2. am inteles ca salonul a fost mai slab chiar decat anul trecut, salonul din 2012 fiind apreciat deja ca foarte slab. Eu nu-mi permit  totusi sa apreciez calitatea expozitiei, e doar ceea ce am auzit de la alti barcagii.

In ce ma priveste, de obicei vin la salon sa ma reintalnesc dupa o iarna intreaga cu brigada de barcagii, iar salonul in sine e doar un pretext pentru asta. Oricum, nu sunt interesat de vreo oferta de la salon, fiindca vizavi de barci imi place sa-mi construiesc singur jucariile, iar la accesorii sunt deocamdata suficient de echipat. In plus, anul asta prefer ca reintalnirea cu barcagiii sa fie pe ape :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Fritz

salutari din Bucuresti !
Nu am avut aparat de fotografiat...am facut doar trei poze cu telefonul ...Redan transversal ...la barcile Regal.  Asta e noutate pe la noi... :o 
Despre pret nu cred ca vrei sa stii ... :) ::)

Captan

Veliere au fost? Dar asa pentru bugete normale!

pelicanul

A fost o iola de 4,03 x 1,8 m (parca) oferita sub forma de kit "do it yourself" la un pret de 2800 euro nemontata sau vreo 3500 gata montata de ei. Asta mi se pare chestia cea mai importanta de la acest "Salon", cred ca e o premiera in Romania. Nu stiu daca mai exista vreun constructor roman care sa ofere o barca sub forma de kit. Mi se pare un inceput foarte promitator si la un pret destul de bun, avind in vedere calitatea materialelor oferite (vele, greement si chiar corpul barcii).
Uite si site: http://www.green-sailing.ro/index.html

Captan


gvincentiu

Pentru a ne face planuri si poate pentru a face o baza de date comună referitoare la aceste 1 si 8 Martie ale femeilor.
Ganduri bune !