Tot cu vele

Creat de Thor, Aprilie 07, 2013, 10:21:57 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 3 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Thor

Nu e barca dar pluteste si are vele. Stiu pe cineva care se apucase sa o construiasca.

http://we.tl/SiZEeJq6GJ

Florio

Incredibil ! In anul cand se juca tontoroiul la "revulutie", editura asta scotea o carte despre windsurf ! :)
Multumesc Thor pentru scan, e uimitor ca in acei ani lumea ridica ochii catre sportul cu vele chiar mai mult decat ulterior. Spun asta amintindu-mi cate carti despre velism si calatorii pe ape s-au editat inainte de revolutie, comparativ cu perioada de dupa .

Vali

In 1991 lumea romaneasca (inca) privea cu speranta spre viitor. Nu aparuse inca "perioada de tranzitie", economia se misca in inertia comunista, si aparusera deja produsele dupa care jinduisera romanii atatia ani: blugi, cola, guma, casetofoane etc.
In 1991 mi-am cumparat 3 carti despre vele, toate aparute in acel an: "Plansa cu vele", pentru care ii multumim lui Thor ca a scanat-o, apoi  "In lupta cu valurile" de Radu Theodoru, si "Singur pe mare" de Paul Butusina. Tot in 1991 am ajuns sa am primul meu velier cabinat. A fost un an stralucit, din multe puncte de vedere.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Thor

Cu placere, pentru toti.

rexsailor

#4
la mine nu se poate descarca!!!!!!

L.E. pana la urma a  mers.
multumesc!
nu-mi spune ca nu se poate, ci spune-mi cum se poate !
pentru ca raul sa triumfe, trebuie doar ca oamenii buni sa nu faca nimic!        ( eduard burke )