Iesim la o bere (in Galati)?

Creat de blue marlin, Mai 13, 2011, 10:31:35 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

blue marlin

Mi-ar place sa cunosc comunitatea galatzeana si nu numai a amatorilor de ape. Ce spuneti de un pic de socializare intr-o seara? De exemplu de 1 iunie, ca sa celebram copilul din noi  :), sau in oricare alta seara
Nothing is impossible...

Vali

Salut tizule, eu zic că un bun prilej este regata de veliere radiocomandă, care se desfăşoară zilele astea la Cătuşa (se intră pe la baza de caiac). Programul pentru azi şi mâine este 10-13 şi 15-18, concursurile la clasele 10, M şi Micro Magic. Ţi-am trimis pe privat numărul de mobil, şi sper să ne adunam pe acolo măcar câţiva pasionaţi. Chiar dacă vremea e cam dubioasă, eu voi fi acolo azi dimineaţă, şi cred că voi trece pe la toate concursurile. Aşa că, pentru cine are plăcerea, ne vedem acolo  ;). Dacă nu, găsim noi vreun motiv să ne veselim in gaşcă :P.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

blue marlin

Eu sunt unul dintre "fericitii" care aproape intotdeauna lucreaza cand ceilalti au liber. Imi pare rau ca am ratat intalnirea de la mini regata de pe Catusa  :'( .
Tinem legatura. Mai devreme sau mai tarziu ne gasim noi.
Nu sunt suporter dar victoria Otelului pare un motiv serios de veselie ;D. Hai Otelu'!!!
Nothing is impossible...

stavride

La o bere in seara asta era frumos sa iesiti. ;) . Felicitari!
Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

gvincentiu

Pai, de exemplu astazi: eu am iesit mai neanuntat fiindca imi probam barele longitudinale de pe masina, apoi a aparut Razvan, apoi Mihai, Vali si toti la Brates...
Ganduri bune !

monica.lidia

Frumos va mai shade, unii cu munk :'( si altii cu distractia...
E tare frumos la Sofia, dar nu e o apashoara unde sa te dai un  pic (e un fel de Cismigiu in centru orasului, dar un pic mai mare decat o cada) si tare imi mai e dor de Brates si de gashca mai sus mentionata.
Abia astept sa fac iar parte din formula.
Nu plange pentru ca s-a terminat, bucura-te pentru ca s-a intamplat.

gvincentiu

Pai, noi l-am intrebat pe Vali de fete, dar ...
Ganduri bune !

Vali

Ce ziceti sa mergem in weekend la tabara la Jurilovca  :o? Cu cat mai multi, cu atat mai misto  :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

De data asta n-a fost in Galati, ci in Cluj  :D. In prima jumatate a saptamanii am fost la Cluj sa programam renovarea unui motocruiser fluvial "vintage" din stejar, facut in anii 1900-toamna :P, dar in stare structurala excelenta (trebuie lucrat la cosmetica si amenajari etc). Cu aceasta ocazie m-am (re)intalnit cu maestrul TID-ului Sorin Petrean - Scoala Ardeleana (cel care i-a dat vant pe Dunare Legendarului acum cateva zile ;D), si m-am cunoscut in sfarsit cu 2 barcagii cu care discut de multa vreme pe forumuri, Silviu - Rumpi, si Cristi - Purjulius. A iesit o seara de pomina la Music Pub in Cluj, cuibarul unde ma simt intotdeauna acasa cand trec prin frumosul oras ardelean.
De la stanga la dreapta: Sorin-Scoala Ardeleana, Vali braconieru', Silviu-Rumpi si Cristi-Purjulius. Nu va uitati ca masa e cam goala, fiindca dupa expresiile faciale se vede ca deja continutul fusese ingerat, si sarmanii ospatari incercau subtil sa ne dea "verde", la ce galagie si "bostaneala" am facut pe acolo :D.
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

ss

Interesant barcaz, ne faci si noua o prezentare frumoasa, de parc-ai vrea sa-l vinzi?  ;D

Vali

Bineinteles, frate pescar, dar cred ca ar trebui sa fac prezentarea in alt topic :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Vali

Mama mia ce liniste pe forum :). Cred ca stiu motivul: in seara asta, barcagiii galateni ne-am adunat din nou dupa un an la Corabia Piratilor. Deci pe cand discutiile erau in toi intre Vince, Andrei, Cristi bradutzu si Vali, plus familiile, am fost sunati de la Bucuresti de un om plin de veselie, care ne-a trimis salutarile lui calde: Razvan capitanu, care ne-a povestit cum slefuieste el gheonderele :D. Cu ocazia asta il salutam si noi, cu parere de rau ca nu suntem mai aproape. Pacat ca n-au ajuns in seara asta Mihai, Boris, Blue Marlin si Laurentiu, dar oricum timp este, ne-om gasi noi. Mai ales ca am vorbit cu Razvan sa ne vedem cum da firul ierbii, incepand de la Brates si pana la Razelm sau mare ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau

Florio

Citat din: Vali din Ianuarie 24, 2012, 11:00:04 PM
Mama mia ce liniste pe forum :). Cred ca stiu motivul: in seara asta, barcagiii galateni ne-am adunat din nou dupa un an la Corabia Piratilor. Deci pe cand discutiile erau in toi intre Vince, Andrei, Cristi bradutzu si Vali, plus familiile, am fost sunati de la Bucuresti de un om plin de veselie, care ne-a trimis salutarile lui calde: Razvan capitanu, care ne-a povestit cum slefuieste el gheonderele :D. Cu ocazia asta il salutam si noi, cu parere de rau ca nu suntem mai aproape. Pacat ca n-au ajuns in seara asta Mihai, Boris, Blue Marlin si Laurentiu, dar oricum timp este, ne-om gasi noi. Mai ales ca am vorbit cu Razvan sa ne vedem cum da firul ierbii, incepand de la Brates si pana la Razelm sau mare ;).

Salutari tuturor mesenilor, dar si celor care n-au mai ajuns ! Ma incearca nostalgia intalnirii cu voi, de asta vara.
Dupa cum stiti, noi la Bucuresti o tinem tot intr-un chef :D . Ma bucura sa aud asa vesti si din Galati !
Distantele si iarna, ne-au impiedicat sa ne mai vedem, noroc cu forumul, ca ne-am mai vorbit :) .

stavride

Dacă vrei să construieşti un vapor, să nu începi prin a-i trimite pe oameni după lemne, cuie, unelte, sfori şi alte materiale. Învaţă-i întâi să tânjească după marea îndepărtată, nesfârşită.

Vali

N-avem poze din pacate, ca toata seara am fugarit cocutele prin corabie, dar facem data viitoare, cand o sa fim toti :).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau