"Baiaram" la Bucuresti

Creat de modi, Iulie 26, 2013, 12:12:16 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 14 Vizitatori vizualizează acest subiect.

modi

La fel , personal ma bucur enorm ca am prezentat Compasionatilor pe bunul meu prieten si partener de "deltuiala" , .... GEO !

S-a integrat minunat si absolut instant in aceasta comunitate pe care-o cunoastea doar din povestirile mele . Iata-l , se simte perfect langa Florio , Buciu , si Radu :


home made

eu tot n-am inteles,unde au disparut craciunitele?sau erau pe acolo si nu le-am vazut eu?e de discutat pe tema asta,buciuleeeee poti sa ne explici?ca tu ai inaltime,poate le vezi din lanul de porumb! ;)

modi

Preludiul unei "antologice" .....
Baietii incep sa apara ..... Si aici nu ma pot abtine sa nu-l evoc pe Capitan care-a venit la chermeza cu :

- Scaunel personal ,
- Halba Inteligenta , dotata cu carabina ( din care nu se varsa niciodata nimic ca cica-i lipit cu superglue pe dinauntru tot ce toarna-n ea )
- Un buzunar interior ce aminteste flagrant de trusele de scule ale mecanicilor auto , buzunar special prevazut cu locas pentru lingura , furculita , briceag , scobitori , sau dracu mai stie ce alte acareturi d-astea de tin de dotare in situatii de "urgenta" ca cea de ieri :

modi

Citat din: home made din Ianuarie 12, 2014, 01:48:48 PM
eu tot n-am inteles,unde au disparut craciunitele? buciuleeeee poti sa ne explici?


I le-am dat inspre pastrare , sa le scoata la momentul oportun ..... Cre' ca asta le-a luat sub brat si-a tirat-o cu ele !  ;D

......................................................

Si se incep focurile !

modi

Bai frate , astia au vrut sa puna vele atelierului , sa-l duca - probabil - pe vreun mal de garla !  :o :o :o :o :o
Noroc ca m-am bunghit repede si-am dat "Stop Joc" !  :o

modi

Si tot asa , de-astea de-ale Compasionatilor , pana tarziu in noapte ........

modi


modi


modi


modi

Cum va spuneam , "Echipaj complet " sau " Balon de acostare supra-plin" !  :o :o :o
Blacky al meu a bagat la bord pana a ragait ...... si-a cazut pe tribord !

...................................

Asteptam pozele de la ceilalti colegi !  ;)


Florio

#295
Hop si eu cu pozele, ca impresiile mi le stiti deja :) .
Ce nu stiti e ca am inceput ziua din zori, vizitand impreuna cu Modi si Bogdan Buciu, un lacas de cultura aflat in afara Bucurestiului. Lacas de cultura in care gasesti bucati intregi din cultura consumista :) : un depozit de fiare vechi.
   Fiare vechi, dar nu Triceratops, Tyranosaurus, mamuti ori altele.
Ocazie cu care am vazut ca oamenii arunca si lucruri noi; din ce se arunca iti poti cunstrui orice :)

Dupa incursiunea asta in domeniul metalic, am fost sa facem cumparaturile pentru bairam si ne-am apucat de treaba.
  Au aparut rapid si zurbagiii, pe cand ceaunul cu ciorba de burta clocotea nervos.
  Au fost mult mai multi decat ma asteptam sa vina, lucru care a adus cheful la proportiile stiute :) .

Poze :


Florio

#296
Si detalii pe cateva personaje, cate au incaput in lentila aparatului.
Dupa cum ati vazut in multe poze ale lui Modi, atmosfera era destul de tulbure si miscata :)  iar omuletii aveau ochii lucitori .


bogdanbuciu

#297
Eu nu am mai facut recenzii de petreceri de barcagii de ani de zile, dar vad ca Modi are nevoie sa fie incurajat. M-am simtit excelent de tot ce depindea de Modi, m-am bucurat de cei pe care ii vedem rar la petrecerile noastre Nicu 7m, Nanok si NicuHomemade (toti cu N), alaturi de Hetruc si Aik. Si mi-au placut bucatele, in mod special cotoarele de ciuperci cu unt si sare facute de nea Geo si omleta din ciorba de burta.

Cat despre vorbele lui Nicolae, caruia i-am spus sa se lase de dat la buci, ca eu m-am lasat :D, uitati cum ma provoaca:

Citat din: home made din Ianuarie 12, 2014, 01:48:48 PM
eu tot n-am inteles,unde au disparut craciunitele?sau erau pe acolo si nu le-am vazut eu?e de discutat pe tema asta,buciuleeeee poti sa ne explici?ca tu ai inaltime,poate le vezi din lanul de porumb! ;)

Nu era nevoie de inaltime nene Nicule, erau fix sub masa numai ca trebuie sa stii reteta de nada de la Modi.
De ce oamenii îşi pierd timpul cu lucruri care nu le folosesc după moarte?

kir_gutzakis

Bravo lui Modi si tuturor care ati participat...nu mi-a ramas decat sa salivez si sa astept urmatoarea provocare!...Numai de bine ...
"Cea mai buna barca e cea pe care o ai sau daca inca nu ai una, cea pe care ti-o poti permite azi; nu pierde timp asteptand sa-ti poti lua barca visurilor. Ia-ti o barca si pleaca azi. O barca de 8 m azi e mai buna decat una de 20 peste 5 ani."-Romeo zis Skipper

Vali

Chiar daca in noiembrie am spus ca urmatorul bairam la care voi participa va fi pe balta ;), acum imi pare rau ca n-am venit la cel de sambata. Insa am avut si am in continuare treaba cu scoala.
Imi pare rau pentru ca rar vezi asa o brigada de barcagii, si daca ajungeam mai aduceam si eu baieti, printre care si Stefan Munteanu, un velist regatist si nu numai, de la care am fi avut multe povestiri de ascultat.
Oricum, salutare la toti barcagiii, si poate o faurim" cand da caldura undeva in balta, sau chiar la "Constanteanca" ;).
"Poate ca esenta vietii sta in dorinta de a atinge altceva decat ceea ce ti-a fost prescris" - Christian Tirtirau