"constanteanca"

Creat de cristiantutuianu, Noiembrie 14, 2013, 03:41:37 PM

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 5 Vizitatori vizualizează acest subiect.

cristiantutuianu

"constanteanca"  de la modi citire
M-am hotarat trecem la operatiunea "constanteanca"
Astept propuneri pentru data cand sa executam "constanteanca"
Vreu sa cadem de acord cu data sa fie convenabi pentru "toata lumea"doritori
Cazarea o sa fie identica model MODI
Locatia CONSTANTA
Astept ;)

cristiantutuianu


dany

Cand am vazut titlul ,mi-am adus aminte de doua tipe ce faceau parte din ansamblul de dansuri populare ''Plaiurile Bistritei''.Ce se chinuiau ele sa ma invete dansuri populare din diferite zone ale tarii!!!!dar mie nu-mi statea gandul decat la anumite zone,iar ...si ...iar...Muzica o auzeam destul de bine dar pasii erau impiedicati.....Bat campii ,dar amintiri ca astea raman adanc intiparite in memorie :) :) :) ....Nu pot sa-mi dau cu parerea pt. o data anume dar  exista posibilitatea sa vin,sau nu.... ;D >:(  N-am mai vazut marea de la 16 ani cand am fost in tabara la navodari si la plecare am plans la despartirea de o copila din Buzau,ea nemaivrand sa coboare din tren,spunand ca merge cu mine la bacau....Fac ce fac si-mi trec prin fata ochilor numai amintiri placute poate si datorita aniversarii...si n-am baut nimic fireste!    despre ce era vorba ??!!! Fara suparare  sunt dus cu pluta...Cred ca aveti sanse maxime s-o pune-ti de-o constanteanca strong,mai ales ca dupa cate vad eu sunte-ti ''velisti''cento per cento''cum spune neamtul :o :o :o[e o gluma de-a mea].Scula aia de copiat e a ta CRISTI???E facuta de tine? Daca da ,inseamna ca stiu ca am de-a face cu profesionisti!!!Daca !Felicitari initiativei si voi tine aproape !!!!

cristiantutuianu

         O minune ca in poza nu e greu de facut .Am facut ceva asemanator dar am demolat-o ca de doream un CNC homemade  (cine  a trecut prin atelier a vazut cnc- ul) nu o duceam ok la capitolul marafeti  am desfacut masinaria s-a foloses rulmenti .Am gresit imi pare rau ,dar daca am" motiv " trec la constructia ei la secunda doi .
(cu prima am copiat praselele la un pistol de panoplie.......si doua trei prosti asa de proba oricum trebuie ceva finisaj  ad labam si gata produsul)  ;)

modi

Domnilor , io-s gata ! Doar sa facem un "micro summit" la Bucuresti , sa intocmim brigada , echipajele pe masini , etc .
Cat despre data ..... mingea e la voi .

..............................................

Stau si ma gandesc la ploiesteni , la galateni , la Dany , ........ Iarasi au cale lunga de batut .
Dar le vine si lor randul . Sa vezi ce-o luam cu totii catre-ncolo .  ;)

acig

#5
Draga,tu crezi ca este de capul lui?
Suntem o....BRIGADA!
El este varful lancei si o face fff bine!!!!
Nu ne ocoliti;cel mai bine este sa stabilim perioada,apoi data!!!
Chiar si cu cazarea avem solutii;mai spartan, asa cum o facem atunci cand ne pierdem in salbaticie(cat o mai fi ea)
Nu facem propuneri,le asteptam;
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

capitanu

Cred ca trebuie sa se mai incalzeasca putin ca altfel cu ce dracu ne intoarcem de acolo? Exprim idea unui 1 Mai, cade bine in acest an si mai mult ca sigur vremea permite dormitul in sac,

bluewave

pai daca e la 1 mai ... ne punem putin si pe apa ...
"No Whistling on Board"

modi

Citat din: bluewave din Ianuarie 10, 2014, 11:38:11 PM
pai daca e la 1 mai ... ne punem putin si pe apa ...

Ia auzi nea Gica , ce zice lumea ! Ca cica sa iesim pe apa ......

Daca vin cu fo doua zile mai din timp , ma ajuti sa asiguram Compasionatilor doua galeti de hanus si guvide ?  ;) ;) ;)

capitanu

Ma bag si eu la guvidele acesta, Am studiat calendarul si este prielnic, pentru cei care se mai duc si pe la serviciu in calitate de angajati, Necesita o zi de concediu pentru a avea o minivacanta stralucita,

cristiantutuianu

Citat din: modi din Ianuarie 11, 2014, 07:37:46 AM
Citat din: bluewave din Ianuarie 10, 2014, 11:38:11 PM
pai daca e la 1 mai ... ne punem putin si pe apa ...

Ia auzi nea Gica , ce zice lumea ! Ca cica sa iesim pe apa ......

Daca vin cu fo doua zile mai din timp , ma ajuti sa asiguram Compasionatilor doua galeti de hanus si guvide ?  ;) ;) ;)

Sunt convins ca se rezolva, am avut o discutie cu Nea Gica si daca ne ajuta Dumnezeu punem barca pe mare in aprilie

acig

Hopa,abia am ajuns acasa si dupa ce m-am ofticat - salivat de ce am vazut ca a fost pe la Bucuresti,constat ca  se iau hoatarari interesante; Pai constanteasa o sa fie, asa ca o facem!!!
Eu prin aprilie las barca la apa si ma apuc cat ma ajuta si  vremea de adunat ;01-31.05 2014-prohibitie la mare;Oricum barca ramane la apa doar pentru plimbari,si de ce nu la dipozitia voastra!!
Cristi ne apucam de treaba cat de curand!!!!!!!!!!!
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

modi

Citat din: acig din Ianuarie 12, 2014, 07:21:00 PM
Hopa, 01-31.05 2014-prohibitie la mare !!!!!!!!!!!

Lasa , vorbesc io cu tanti Prohibitia ( puii mei , zici ca vorbesc de fo ghicitoare din Chitila !  ;D ;D ;D ) si ne da voie la niscaiva guvizi in carlige !

1 Mai sa fie !!!!!!!!!!!!! YYYYYYYYHHHHAAAAAAAAA !

...............................................

Dragilor , la constanteanca ne dam si doamnele putin la soare ? ..... Intreb si io , nu dau cu paru' !

acig

Consider ca este ffff corect!!!
Punem lista si cautam ceva,undeva;
Discutam daca se cere.
,,Lumea este un loc periculos...   Nu atat din cauza celor care fac rau, cat mai ales a celor care privesc si-i lasa sa faca rau !" Albert Einsten

cristiantutuianu

Citat din: acig din Ianuarie 12, 2014, 07:21:00 PM
Hopa,abia am ajuns acasa si dupa ce m-am ofticat - salivat de ce am vazut ca a fost pe la Bucuresti,constat ca  se iau hoatarari interesante; Pai constanteasa o sa fie, asa ca o facem!!!
Eu prin aprilie las barca la apa si ma apuc cat ma ajuta si  vremea de adunat ;01-31.05 2014-prohibitie la mare;Oricum barca ramane la apa doar pentru plimbari,si de ce nu la dipozitia voastra!!
Cristi ne apucam de treaba cat de curand!!!!!!!!!!!
Sunt in standby ready for ..